Acer Iconia B1 723 Format atma sıfırlama

Acer Iconia B1 723 Format atma

Acer Iconia B1 723 Format atma, tabletiniz yavaşladığında veya tabletinizde donma sorunları başladığında veya Acer tabletinize istemediğiniz bir virüs bulaştığınızda kurtuluş için yapmanız gereken fabrika ayarlarına döndürme işlemidir. Yalnız bu işlemi yaparken dikkatli olmalısınız çünkü; fabrika ayarlarına sıfırlama yaptıktan sonra artık geri dönüşü olmayan bir yola girmiş olacaksınız. Çünkü Acer tabletinize format atma işlemini yaptığınızda var olan bütün kişisel verileriniz silinecektir. Resimler, videolar vb dosyalarınız geri dönüşü olmayacak şekilde fabrika ayarlarına sıfırlama dan sonra silinecektir.

Acer Iconia B1 723 Format atma ayarlardan Fabrika ayarlarına döndürme;

Acer Iconia B1 723 tabletinizde format atma yapmadan önce bilmeniz gereken tabletinizin şarj oranının %50 seviyelerde olması gerekmektedir. Bu açıklayıcı bilginin ardından hard reset sıfırlama işlemlerini farklı yöntemlerle uygulayabilirsiniz. Bu başlığımızda  fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini ayarlar menüsünden nasıl yapabileceğinizi anlatacağız;

  • Uygulamalar kısmı –Ayarlar bölümü – Yedekle ve sıfırla yazısını seçiniz.
  • Fabrika verilerine sıfırla veya  tableti sıfırla ardından herşeyi sil yazısını seçiniz.
  • Acer Iconia B1 723 Format atma işlemlerini bu adım sonrasında yapmış olacaksınız. Tableti fabrika yarlarına döndürme sıfırlama işleminden sonra verileriniz silinecektir.
  • Daha sonra tabletinizi açtığınızda yeni kurulum ekranı karşınıza gelecektir.

Acer Iconia B1 723 Format atma tuşlar yardımı ile Fabrika ayarlarına döndürme;

Yukarıdaki yöntemin ardından şimdide eğer Acer Iconia B1 723  tabletiniz işletim sistemini çalıştırmayacak şekilde donma varsa Acer Iconia B1 723   tabletinizin üstünde yer alan tuşların yardımı ile fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz.

  • İlk önce tabletinizi kapatınız.
  • Acer Iconia B1 723  tablete fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi akıllı telefonlardan biraz farklıdır. Yapmanız gereken ses açma ve power güç tuşuna birlikte basınız. Bir müddet bekledikten sonra sadece power tuşunu bırakınız. Ses açma tuşuna basmaya devam ediniz.
  • Bu işlemlerden sonra gelen ekranda yer alan ses kısma tuşu yardımı ile wipe data/factory reset yazısını power tuşu ile seçiniz.
  • Bu işlemin ardından Acer Iconia B1 723 tablet format atma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.
  • Format atma işlemini yaptığınız tabletinizde yeni kurulum yapmanız sizden istenecektir.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir