Android 5.0 Takılma Kilitlenme Yavaşlama Sorunu

Android 5.0 Lollipop ekran takılma donma kilitlenme yavaşlama sorunları nasıl çözülür

android-5-0-wifi-sorunu

Android 5.0 Lollipop işletim sistemini telefonlara kuran kullanıcılar bazı sorunlarla karşılaşmaya başladılar. Örneğin batarya sorunu, internet bağlantı sorunu gibi problemler telefonlarında çıkmaya başladılar.  Android 5.0 Lollipop yüklü telefonlarda karşılaşılan sorunlardan biride yazılım güncellemesini sürüm yükseltmesini yaptıktan sonra telefonlarda kilitlenme, yavaşlama ve takılma gibi sorunlar ortaya çıkmıştır.

Android telefonlarda karşılaşılan kilitlenme, takılma ve donma gibi durumlarda neler yapabileceğimizi nasıl çözüm üretebileceğimiz konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Android 5.0 Lollipop Takılma Donma Kilitlenme Yavaşlama

Android 5.0 Lollipop yüklü telefonlarınıza aşağıdaki yöntemleri uygulayınız.

  • İlk yapmanız gereken cihazınıza herhangi bir işlem yapmadan önce kapatıp açınız.
  • Android 5.0 yüklü telefonunuza sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. 
  • Yüklediğiniz oyun veya uygulamalarda soruna sebep olabilmektedir. Uygulamalarınız eğer Android 5.0 işletim sistemine uyumlu değilse telefonunuzda yavaşlamaya sebep olmaktadır. Yada tam tersi uygulama Android 5.0 için güncellemesini yapmıştır fakat bütün işletim sistemini meşgul etmektedir. Bu durumu çözüp ilgili uygulamayı kaldırınız.
  • Canlı duvar kağıdı özelliğini kullanmayınız.
  • En son olarak ciddi sorunlarınız varsa ve yukarıdakilere rağmen devam ediyorsa, telefonunuzu kullanamıyorsanız Android KitKat sürümüne geri dönünüz.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir