Android Çin Kore Malı Şebeke Sorunu Çözümü

Android Çin Kore Malı Şebeke Sorunu başlığımızdan da anlaşılacağı üzere Çin’de üretilmiş bazı telefonları ülkemizde kullandığınızda şebeke sorunu yaşayabilmektesiniz. Şebeke sorunundan dolayı telefonunuz çekmemektedir. Doğal olarak Çin malı android telefonu ülkemizde kullanamamaktasınız. Peki bu sorunun bir çözümü var mıdır?

Evet bu sorunun bir çözümü bulunmaktadır. Fakat bu çözümü profesyonel birinin yapmasını öneririz. Çünkü burada uyguladığınız işlem sonucu yalnış bir adımınızda telefonunuz bir daha açılmayabilir. Bundan dolayı bu yöntemi uygulamanızı da çok da tavsiye etmiyoruz.

Android Çin Kore Malı Şebeke Sorunu

Android Çin Kore Malı Şebeke Sorunu Çözümü

Yukarıdaki uyarımızı yaptıktan sonra bu işlemi uygulayacak arkadaşlar için adımları yayınlamaya başlayalım. ayrıca Çin veya Kore malı telefonunuzda şebeke sorunu birden bire oluşmamaktadır. Herhangi bir önemli işlemden sonra bu sorunu yaşamaktasınızdır. Örnek verecek olursak imei numarası değiştirme gibi… Bundan dolayı telefonunuz üzerinde yapmış olduğunuz ciddi işlemlerde iki defa düşünmenizi isteriz.

Bu kadar uyarıdan sonra işlemleri anlatmaya başlayalım

Bu makalemizde Android tabanlı Çin ve Kore Malı telefonlarda tuş model kilidi şifresini unuttuğumuzda atılan Hard Reset sonrası veya imei değiştirme sonrası oluşan şebeke sorununa çözüm bulmaya çalışacağız.

Android cihazınızın ekranına *#*#3646633#*#* tuşlarını girdikten sonra karşınıza gelen ekranda yer alan GPRS kısmına giriş yapıyoruz.  1ST PDP’ yi seçip yeni imei numarasını girerek Attached yazısını tıklayıp Deattached seçeneğini seçiyoruz. Son olarak imei değiştirdiğimiz Android telefonumuzu kapatıp açıyoruz. 

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir