Android Çin ve Kore Malı Telefonları Hızlandırma

Android çin ve kore malı telefonları hızlandırma,telefonum çok yavaşladı,hafıza sorunu,hızlandırma programı,apk indir,performans artırma yöntemi,donuyor,ağır çalışıyor

cin-kore-telefon-hizlandirma

Çin ve Kore malı telefonlar ülkemizde en çok kullanılanlar arasına girmeye başardı. Fiyatlarının uygun olması tercih sebebi tabiki 🙂 Şimdi bu telefonların en büyük sıkıntısı diğer muadilleri gibi hızlı değiller donma ,ağır çalışma, ekran kilitlenmesi gibi sorunların olmasıdır. Peki bu sorunlarımızı nasıl çözeceğiz. Telefonları nasıl hızlandırırız. Uygulama indirerek yapıldığı gibi bazı tedbirler alınarak da yapılabilmektedir.

  • Çin ve kore malı telefonların özelliklerine dikkat ediniz. Gerçekten size verilen özellikler telefonunuzda var mı ? Özellikle hafızasına dikkat ediniz. Çünkü hafıza telefonunzun çalışması için önemli bir etken !
  • Çin ve kore malı telefonlarınız da bulunan verilerinizi genellikler harici hafızasına taşıyınız. Mümkün olduğu kadar dahili hafızanızda çok şey bulundurmayınız.
  • Yukarıdaki madde için ek bir madde daha ekleyebiliriz. Kamera kayıt yerini otomatik olarak SD kart yapınız.
  • Video, mp3 gibi yer kaplayan verileri hafıza kartınızda saklayınız.
  • Ayrıca çin ve kore malı telefonunuzun hafıza kartı desteği bu da önemlidir arkadaşlar çünkü telefonunuzun hafıza kartı desteği 4 gb fakat siz 8 gb takarsanız telefonunuzda kilitlenme, donma yavaş çalışma sorunları çıkacaktır.
  • Şimdi yukarıdaki maddelerde hep hafıza kartına atın dedik 🙂 peki bunu  hiç sorunu yok mu ? ne yazık ki arkadaşlar bununda bir sıkıntısı var hafıza kartınızın tam dolu olması telefonunuzun performansını düşürecektir.
  • Son olarak en çok denen android telefonları hızlandırma programı kullanabilirsiniz. Örnek uygulama için yazının üstüne tıklayınız. Ayrıca faydasını görmezseniz uygulamayı kaldırınız.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir