Android Güvenli Mod Nedir Çıkarma Nasıl Yapılır

Android Güvenli Mod Nedir, Güvenli moddan çıkarma nasıl yapılır, Nasıl açılır,Safe mode kapatma, Samsung galaxy S3, S4, S5, S6 güvenli mod kapama

guvenli-mod

Android telefonlarda güvenli mod tabirini duymaya başladık peki bu güvenli mod nedir, ne için kullanılır, kapatma yapabilirmiyiz. İşte bu sorularımıza bu makalemizde cevap vermeye çalışacağız. Şimdi bu sorularımızı başlık olarak açıklayalım;

Android Güvenli Mod Nedir ?

Aslında tabir olarak bize yabancı değildir windows 95 ( 🙂 eski günler geldi aklıma )  de kullanmaya başladığımız, şuan kullandığımız işletim sistemlerinde de yer alan gereksiz uygulamaları kapatarak sisteminizin çalışması için gerekli uygulamaların çalışmasına izin vermesidir. Bu sistemin android akıllı telefonlarda uygulanmasına güvenli mod denir.

Android Güvenli Mod Neden Çalışır ?

Android telefonlarda bir çok uygulamanın yüklenmesi sonucu telefonunuzun çalışamaz hale gelmesidir. Bu durumlarda uygulamalara müdahale edip sony xperia, samsung galaxy  akıllı telefonlarınızı rahat çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum hemen söyleyelim kırk yılda bir karşınıza çıkan durumlardandır 🙂 ama bilmeniz lazımdır ki böyle bir sorunla karşılaştığınızda bir şeyler yapabilesiniz.

Android Güvenli Mod Nasıl Açılır ?

Samsung Galaxy ve Sony Xperia gibi telefonlarınızı güvenli modda açmak isterseniz aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Telefonunuzu kapatınız.
  • Açma kapama tuşuna basınız.
  • Cihazınız uzun süreli titreyene kadar ses açma ve kapama tuşuna basınız. (Bazı telefonlarda ses açam tuşu yerine menü tuşuda kullanılmaktadır)
  • Yukarıdaki işlemlerin ardından telefonunuzda sol kısımda Güvenli mod yazısını görmeniz gerekmektedir. Bu yazı gördükten sonra işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Android Güvenli Mod Nasıl Kapatılır ?

Uyarı ! Cihazınızda bellek hatası ve benzeri sorunlar varsa güvenlik moddan çıkamayabilirsiniz.

  • Güvenli moddan çıkmak için ;
  • Android akıllı telefonunuzu kapatınız.
  • Telefonunuzun bataryasını çıkarıp biraz bekleyiniz.
  • Açma kapama tuşu ile telefonunuzu açınız.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir