Android iPhone Saatlerin Geri Alınması Sorunu

Android ve  iPhone Telefonlar için Saatlerin Geri Alınması Sorununa çözüm

android_iphone_saatlerin_geri_alinma_sorunu

Android ve iPhone telefonlarda saatlerin geri alınma zamanı seçimlerden dolayı normalde 25 Ekim 2015 tarihinde alınması gerekirken 8 Kasım 2015 tarihin ertelendi. Bundan dolayı Android ve  iPhone akıllı telefonlarda saatlerin geri alınması sorunu yaşanmaya başlandı. Akıllı telefonlar doğal olarak 25 Ekim 2015 tarihinde kış saati uygulamasına başladı. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

iPhone için;

Ayarlar>Genel>Tarih ve Saat> kısımına giriniz devam olarak  “Otomatik Ayarla” özelliğini aktif halden iptal ediniz. Ardından saatinizi manuel olarak ayarlayınız.

Android için;

Ayarlar>Tarih ve Saat kısmına giriniz. Karşınıza çıkan “Otomatik tarih ve saat” ile “Otomatik saat dilimi” sekmelerin de bulunan çekleri kaldırıp pasif hale getiriniz. Saatinizi tekrardan manuel olarak ayarlayınız.

Masaüstü bilgisayarlarda ise Windows küçük bir güncelleme yayınlarak bu sorunu çözdü. Sisteminizi güncel tuttuğunuzda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Yukarıdaki adımları takip ettiğinizde android ve iphone telefonlarda saatlerin geri alınması sorununu çözmüş olacaksınız. Son olarak uyarımızı yapalım 🙂

Uyarı ! Saatlerin geri alınma zamanı 2015 yılında 8 Kasım 2015 tarihinde yapılacaktır.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir