Android Root Yapma Programı indir

Android Root Yapma Programı indir

Bu yazımızda sizlere Android Root yapma programlarını yazılımlarını anlatacağız ve indirebileceğiniz linkleri paylaşacağız. İlk önce hangi model olursa tabletinizin USB Ayıkla modunda çalışırken cihazınızı bilgisayarınıza bağlayıp ve tabletinizin  tanımasını bekleyiniz.  Bu şekilde tabletinizin üzerinden sürücünüz yüklenecektir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki yönergeleri sırayla uygulayınız.

1. Buradan PDAnet yazılımını indiriniz. İndirilen yazılımı  bilgisayarınıza kurunuz. Kurduğumuz bu yazılım  Android işletim sistemi yüklü cihazınız ile bilgisayarınız arasında internet paylaşımını  sağlıyor.  Android akıllı telefonlarda kullanılan bu yazılım  Tablet cihazınızda  3G olmadığı için internet paylaşımı açısından kullanılamayacaktır fakat bu uygulamayı yüklememizin amacı ADB sürücüsünü yüklemektir.
2. Buradan sonra tablet cihazınızın Ayalar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama kısmına girerek aktif ediyoruz.
3.Bu işlemlerin ardından asıl kullanacağımız yazılımı  Buraya tıklayarak Unlockroot  bilgisayarınıza indiriyorsunuz.

4. Bilgisayarımıza kurduğumuz UnlockRoot uygulamasını bilgisayarınızdan  çalıştırarak ve android cihazınızı bilgisayarınıza bağlayınız. UnlockRoot uygulamasında aşağıdaki resimde göründüğü gibi  Root yazısına tıklayınız. Bu işlemin ardından uygulama , android cihazlarınızı otomatik olarak algılayacaktır. Cihazınızı  daha sonra karşınıza çıkan ekrandan seçiniz.

6.Yükleme işlemleri devam ederken ekranızda “Do you want install PowerSaver app?” uyarısı çıkacaktır. Bu yazılımı kullanmak istiyorsanız  onaylayıp devam ediniz.

Bu işlemlerin ardından ekranda karşınıza aşağıdaki yazı çıkacaktır. Bu yazıda cihazınız otomatik olarak kendini yeniden başlatacaktır. Eğer başlamazsa kendiniz manuel olarak başlatınız.  “Reboot your phone or pad to finish the work, reboot now”  Uyarı ! İlk çalıştırdığınızda cihazınız  biraz geç açılabilir fakat bu durum geçicidir. Dikkat ! Bu işlemlerin ardından cihazınızda uygulamalar menüsünde SuperUser  yazılımının  yüklü olduğundan emin olunuz. Bu yazılım ilgili yerde bulunuyorsa işlemleriniz sorunsuzca gerçekleşmiştir. Cihazınızı root ettiğiniz halde uygulamaları kaldıramıyorsanız, Root Explorer kurup System/App dizininden silebilirsiniz. Farklı olarak Root uninstaller yazılımınıda  kullanabilirsiniz.

Android Root Yapma Programı indir
Android Root Yapma Programı indir

Android Cihazlar için Root Programı

Bir başka root yapma programı olan  Kingo ROOT, Android cihazlarınızı (tablet ve akıllı telefonlarınız) Bilgisayarlarınızda yüklü olan Windows işletim sistemiyle tek bir tuşa tıklayarak root yapabilirsiniz. Üstelik bu yazılım ücretsiz kullanışlı bir uygulamadır.

Bu program ile Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızı ve tabletleriniz  rootlamak için USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayıp ve telefonunuzun geliştirici ayarlarından USB hata ayıklama modunu aktif hale getiriniz.

Program otomatik olarak telefonunuzu ve tabletinizi modelini algılayacaktır ve telefonunuz ve tabletiniz de kurulu olan Android sürümünü seçmeniz gerekmektedir.  Sonrasında tek bir tuşla telefonunuzu rootlayabilir veya rootlu telefonunuzu yine tek bir tuşla eski haline getirebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzu tam yetkiyle kullanabilmek için yapılan Root yapmayı en iyi şekilde yapabileceğiniz Kingo ROOT oldukça kullanışlı bir uygulamadır.

Aşağıda Kingo ROOT yazılımına ait ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Android Root Yapma Programı indir
Android Root Yapma Programı indir
Android Root Yapma Programı indir
Android Root Yapma Programı indir
Android Root Yapma Programı indir
Android Root Yapma Programı indir

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir