Android Tablet İnternete Bağlanmıyor Ne Yapmalıyım

Android Tablet İnternete Bağlanmıyor Ne Yapmalıyım

Android tabletiniz internete bağlanmıyorsa, internet bağlantı sorunu yaşıyorsanız, 3G veya Wi-Fi kablosuz internet kullanamıyorsanız, sorununuza çözüm 

Android internet bağlantı sorununu çözmek için ilk önce tabletiniz 3G veya Wi-Fi bağlantılarını donanım olarak destekleyip desteklemediğini kontrol ediniz. Eğer tabletiniz donanım olarak destekliyor ise 3G ve W-Fi için ayrı çözüm önerileri sunacağız.

tablet_3g_wifi_ayarlari

Android Tablet 3G internete Bağlanmıyor

Tabletiniz 3G internet bağlantısı sağlayamıyorsanız büyük ihtimalle GSM operatörünüzün ayarlarında problem vardır. Ayarlarınızı aşağıdaki yönergeleri takip ederek kontrol ediniz.

Menü->>Ayarlar->>Kablosuz Özelliği ve Ağlar->>Erişim Noktası Adları->>APN  bu alanda yer alan bilgilerinizin doğru olduğunu kontrol ediniz. Eğer bilmiyorsanız bu linkten faydalanabilirsiniz.

Android Tablet Wi-Fi internete Bağlanmıyor

Tabletiniz Wi-Fi internet bağlantısı sağlayamıyorsanız büyük ihtimalle modem ile tabletiniz arasında bağlantı sorunu bulunmaktadır. (Tabi ki bu varsayımı modeminiz çalışr durumda olduğunu varsayarak söylüyoruz 🙂 ) Şimdi bu sorunu nasıl çözebiliriz;

Şifreleme ile ilgili problem yaşayabilirsiniz. Genellikle “anımsandı, güvenlik altına alınıyor, bağlanıyor” uyarısı alabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken modeminizde bulunan WPA/WPA2 şifreleme ayarlarını değiştirmenizdir. Büyük olasılıkla kablosuz güvenlik ayarınızı WEB olarak belirlerseniz Wi-Fi interneti tabletinizde kullanabilirsiniz.

 

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir