Android Telefon Performans Artırma Hızlandırma 1

Android Telefonlarda Performans Artırma Hızlandırma Nasıl Yapılır, Telefonum Yavaşladı

Aşağıda yer verdiğimiz yöntemleri uyguladığınızda Android telefonunuzda ciddi anlamda bir değişim hissedeceksiniz. Bu makalemizi 2 ayrı makale olarak yayınlayacağız. 

Android Ekran Animasyonları

Telefonunuzun animasyon ayarları performansınızı etkileyen unsurlardandır eğer kullanmıyorsanız aşağıdaki yönergeleri takip ederek resimdeki ekrana ulaşarak animasyonu kapatarak cihazınızı hızlandırabilirsiniz.

Ayarlar – Ekran – Animasyon

Android Telefonlarda Performans Artırma Hızlandırma 1
Android Telefonlarda Performans Artırma Hızlandırma 1

Android Tarayıcı Eklentileri

Android akıllı telefonu en çok performansını düşüren  işlemlerden biri de tarayıcınızın ayarlarıdır. Elbette ki internete girmeyin demeyeceğiz ancak bir takım önlemler alabilirsiniz. Bunun için ilk olarak yapılabilecek işlem, tarayıcı eklentilerinin kapatılması ya da onay ile çalışması olabilir. Bu işlem için de İnternet – Ayarlar – Eklentileri Etkinleştir adımından istediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

 

Android Telefonlarda Performans Artırma Hızlandırma
Android Telefonlarda Performans Artırma Hızlandırma

Yukarıdaki işlemleri uyguladığınızda Android akıllı telefonunuz bir nebze hızlanacaktır takibinde yayınlayacağımız Android Telefonlarda Performans Artırma Hızlandırma 2 başlıklı yazımızda yer alanları yaptığınız takdirde android cihazınızın performansı iyice artacaktır.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir