Android telefonlarda güvenlik açığı Truva Atı Virüsü

Android telefonlarda güvenlik açığı Truva Atı Virüsü, android telefonlarda virüs uyarısı, android telefonlarda Truva Atı virüsü temizleme nasıl yapılır, Truva Atı virüsü kaldırma programı hangisidir ? gibi sorularınızın cevaplarını bu makalemizde bulabilirsiniz.

DİKKAT !  Android cihazlara özellikle telefonlara sızmayı amaçlayan virüsler ortaya çıkmaya başladı bu konuda küresel siber güvenlik şirketi Symantec firmasının yazılım mühendislerinden bir olan ve bo konuda uzman görüşü diyebileceğimiz Andrea Lelli kendi web sayfasında yayınladığı yazıda ‘Androrat’ tabanlı hiç de iyi niyetli olmayan ve sistemlere zarar veren bir virüsün çıktığı uyarısında tüm telefon kullanıcılarına duyurdu.

Android telefonlarda güvenlik açığı Truva Atı Virüsü nasıl temizlenir

Android telefonlarda güvenlik açığı Truva Atı Virüsü

Androrat, bir RAT olan Android işletim sistemiyle çalışan tüm cihazların bir virüslehacker tarafından ele geçirilmesinde araç olarak kullanılıyor.

Yazılım mühendisi Lelli açıklamasının devamında ortaya çıkan bu yeni virüsün en çok RAT kodları ile korsanlar ülkemize ve ABD’ye saldırmaktadırlar.

Web tabanlı yazılım geliştirme platformu GitHub’ da Kasım 2012’de yayımlanan Androrat,Android cihazlari çin hazırlanan açık kaynaklı bir RAT aracıdır. Android Uygulama Paketi APK  kapsamında sunulan bir uygulama olan Androrat, virüsünü yaybilmke için bir sms ile veya bir çağrı sonucu aktif hale gelmektedir.
Bu virüs uygulaması telefonunuzda bulunan bütün çağrılarınıza smslerinize ve bağlantı verilerinize erişim sağlamaktadır. Daha da zararlı olan kısmı ise telefonla siz görüşme yaparken bu virüs kendini aktif etmektedir. Ayrıca sizden habersiz telefonunuzdan resim çekebilme ve yine telefonunuz aracılığı ile ortamdaki sesi kaydederek karşı tarafa göndermektedir. Bundan dolayı bu virüs telefonunuza bulaşmış ise kendi güvenliğiniz için telefonunuzu kullanmayınız.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir