Android Telefonlarda Root Yapma

Android telefon ve tabletlerde root yapma işlemini anlatacağız. aslında kolay olan fakat kullanıcılar zor olan root yapma işlemini anlatacağız.

android-root

1, “Menü” butonuna, açılan menüden, “Ayar (Set)” seçeneğini seçin;

2, “Uygulama” seçeneğini seçin;

3, Bu arayüzde “Bilinmeyen kaynaklar” kontrol edin ve “kalkınma” seçeneğini seçin;

4, “USB hata ayıklama” kontrol edin ve “Uyanık kal”;  (Örnek: HTC cep telefonu):

Kolay Root Yapma Superoneclick Programı

indirmek için program adresi: http://dfiles.eu/files/n0dcxce3t

1.118 Android Root Yapma

Alternatif Root Yapma Programı

Öncelikle tabletin USB Ayıkla modundayken bilgisayarınıza bağlayın ve tanımasını bekleyin. Böylece tablet üzerinden sürücü yüklenecek.

1. Buradan PDAnet’i bilgisayarımıza kuruyoruz. Bu uygulama Android ile bilgisayar arasında internet paylaşımı yapmayı sağlıyor. Tablette 3G olmadığı için fazla işimize yaramaz ama buradaki amacımız ADB sürücüsünü yüklemek.
2. Tablette Ayalar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama seçeneğini aktif hale getiriyoruz.
3. Buraya tıklayarak Unlockroot yazılımını bilgisayarımıza indiriyoruz.

4. Kurduğunuz UnlockRoot programını bilgisayarınızdan çalıştırın ve cihazınızı bilgisayara bağlayın. UnlockRoot programında Root buttonuna tıklayın . Aşağıdaki gibi program, cihazınızı otomatik olarak algılayacaktır. Cihazınızı bu ekrandan seçip devam edin.

6.Yükleme işlemleri devam ederken karşınıza gelen “Do you want install PowerSaver app?” uyarısını eğer bu uygulamayı yüklemek istiyorsanız onaylayıp devam edin ya da kapatın.(Önerilen Gerek yok  )

İşlemler tamamlandıktan sonra aşağıdaki uyarıyla karşılaşacaksınız. Cihazınız kendini yeniden başlatacaktır. Yeni den başlamazsa cihazınızdan manuel açınız.

“Reboot your phone or pad to finish the work, reboot now”.

7.İlk açılışta biraz bekleme yapabilir cihazınız aldırmayın. Cihazınız yeniden açıldıktan sonra Uygulamalar menüsünde SuperUser uygulamasının yüklü olduğundan emin olun. Eğer yüklüyse işlemleriniz sorunsuzca gerçekleşmiş demektir.

8. Eğer root ettiğiniz halde bazı uygulamaları kaldıramıyorsanız, Root Explorer kurupSystem/App dizininden silebilirsiniz. Root uninstaller adlı bir uygulama da işinize yarayabilir.

Artık bu işlemlerin ardından android root yapma işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir