Android Yetersiz Dolu Hafıza Bellek Sorunu Çözümü 1

Android Yetersiz Dolu Hafıza Bellek Sorunu Çözümü

Android Cihazlarda en çok yaşanan sorunların başında yetersiz bellek uyarısı hatası android yetersiz alan sorunu gelmektedir. Android telefon ve tabletinize yüklediğiniz oyun ve uygulamalar zamanla artık cihazınızın belleğinin yetersiz bellek hafıza uyarısı vermesine sebep olmaktadırlar. Bu yetersiz bellek uyarısından kurtulmak için aşağıda yer alan işlemleri yaptığınızda çözüme kavuşabilirsiniz. 3 Makale halinde hazırlayacağımız bu yazı dizisinin ilk çözüm önerisi Resimli Anlatım olarak aşağıdadır.

1- Android telefon veya tabletinizde yer alan ön belleğinizi temizlemenizdir, Çağrılarınız,mesajlarınız,uygulamaların bazı bildirimleri önbellekte yer almaktadır. Bu  bildirimleri silerek yer açabilirsiniz.

2- Ayrıca Ayarlar -> Diğer Ayarlar -> Yakındaki Cihazlar ->  indirme yeri ->  SD karta  tıklayınız ve indirdiğiniz bütün uygulamalar artık SD karta yüklenir.

3- Android telefon veya uygulama yetersiz bellek uyarısı hatasını uygulamalarınızı veya oyunlarınızı SD Karta taşıyarak yapabilirsiniz.

A- İlk önce android cihazınızda yer alan Ayarlar ikonuna tıklıyoruz

B-Ardından ekranda açılan Ayarlar menüsünde sağda bulunan Daha Fazla yazısına tıklıyoruz. Açılan ekrandan Uygulama yöneticisini seçiyoruz.

Android Yetersiz Dolu Hafıza Bellek Sorunu Çözümü 1

 

C- Uygulama yöneticisini seçtiğinizde karşınıza telefon veya tabletinizde yer alan uygulamalar görünecektir. SD karta yükleyeceğiniz uygulamayı buradan seçiniz.

Android Yetersiz Dolu Hafıza Bellek Sorunu Çözümü 2

D- Örnek olarak ben Chrome uygulamasını seçtim uygulamanın kaldırma önbellek temizle ekranında yer alan “SD karta taşı” yazısına tıklayarak uygulamayı taşıyabilirsiniz.

Android Yetersiz Dolu Hafıza Bellek Sorunu Çözümü 3

 

Yukarıdaki işlemler sonucunda yetersiz bellek uyarısı hatasını çözüme kavuşmuş olması gerekmektedir. Eğer taşıyamadıysanız 2. makalemizde bir uygulama aracılığıyla bu işlemi nasıl yapacağınızı size anlatmaya çalışacağız.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir