Apple iPhone 6 işte yeni gözde

teknoloji-haberler-iphone-6-ozellikleri-fiyati-cikis-tarihi-(iphone-6-tanitim-videosu-izle)-74659

İPHONE 6’NIN GENEL ÖZELLİKLERİ NE OLACAK

Apple gözdesi ve amiral gemisi olan iPhone 6 akıllı telefonu hakkında merak edilenler;

The Wall Street Journal Apple”ın 6 inç bir telefon ile ilgili testlere başladığını bu hafta yayınlamıştı. iphonun 5,7 inç boyutunda olacağı düşünülüyor. İOS 7 ile gelmesi netleşen telefonun kısa bir müddet içinde İOS 8 işletim sistemine geçirilmesi tasarılanıyor. Apple”ın 1500 mah pil gücünden 3000 mah pil gücüne geçmesine de net gözüyle bakabiliriz. iPhone 6 iki farklı ekran modeli ile gelecek olursa 4,7 inç HD, 5,7 inç Full HD o zaman küçük ekranda A7 işlemcisini, büyük ekranda A8 işlemcisini kullanılacaktır. Yalnizca tek iPhone 6 olacaksa da A7 işlemcisi ile yola devam edilecek. A8 işlemcisi de iPhone 6S”te kullanılacaktır. Apple İphone 6 için yeni özellikler keşfetmeye devam ediyor. İphone 6’da iki yeni önemli değişiklik geliyor. İphone 6’nın yeni özellikleri. İlk özellik kalp ritmi ölçer, ötekisi ise dokunmamatik ekran. İPhone 6 ile kullanıcılara iki önemli teknolojik özellik geliyor. Kalp ritmi ölçer ve dokunmamatik ekran geliyor. Sağlık açısından kullanıcılara önemli bir ayrıntı geliyor. Spor yapan ve kalori yakmak isteyenlere İPhone 6 ile ilgili yeni bir uygulama geliyor. Kalp ritmi ölçer ile sağlık açısından önemli bir ayrıntı İPhone 6’da olacak. Hover Touch yani dokunmamatik ekran özelliğiyle de telefonun ekranına dokunmadan kullanıcılar yönlendirebilecek.

Telefonun ekranına dokunmadan yalnizca ekranın birazcık üstünde gezindirmek dokunmatik ekranla etkileşime geçmek için yeterli olacak. Apple TSMC”den gelecek imalat kapasite raporuna göre yola devam edecek gibi görünüyor. iPhone 5S en çok kamera ile ilgili eleştiri aldı yeni telefonda ise bu açık kapatılarak 13 mega piksel bir kamera ve çift Led flaş ile yola devam edilecek. 16 GB modeline de veda edecek Apple iPhone 6 ile beraber en düşük hafıza kapasitesini 32 GB boyutuna çekecektir. Buradaki asıl bomba ise Note 3+Gear akıllı saati gibi bir birlikteliği iPhone 6 ve iWatch ile beraber göreceğimizdir. Peki siz Android eko sisteminden büyük ekranlı bir iPhone telefona geçiş yapar mıydınız? Joseph Farahi isimli tasarımcı, YouTube üzerinden iPhone 6’nın nasıl görüneceğine ve teknik özelliklerinin nasıl olacağına dair bir video yayınladı. J.Farahi’nin konseptine göre iPhone 6, 5.1 inç büyüklüğünde Retina 2 ekrana, 10 MegaPiksel kameraya, güneş enerjili şarja ve Stereo ses çıkışana sahip olacak. Iphone’nun fiyati ne olacak iPhone 6 ile ilgili gelen söylentiler Jefferies & Co. Analistleri tarafından destilave ediyor. Büyük ekranlı iPhone”un Retina ile gelmesi de ekrana güzellik katacak.

iPhone 6 Türkiyede de merakla beklenmektedir. Tabi en çok merak edilenlerin başında fiyatıdır. Ülkenizde hangi fiyatta satılacağıda şimdiden tahmin edilmektedir. 2500-2900 arasında bir fiyat bandı belirlenen iPhone 6 bu yüksek fiyata rağmen kullanıcılar tarafından beklenilmektedir.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir