Arçelik Smart Led TV internet DNS Ayarları

Arçelik Smart Led TV internet DNS Ayarları

Arçelik Smart Led TV internet DNS Ayarları manuel olarak nasıl yaplır veya internet bağlantısı, wifi kurulumu kısacası Arçelik Smart TV kurulumu nasıl yapılır ?

Smart TV’de internet kurulumuna geçmeden önce kısa bir uyarı yaparak makalemize başlayalım. Bazı internet ağları ise statik IP adresi kullanmaktadır. Eğer internet ağınız Statik bir IP adresi
istiyorsa; IP Adresi, Netmask, Gateway ve DNS değerlerini manuel girmeniz gerekmektedir. IP Adresi, Netmask, Gateway ve DNS bilgilerinizi internet firmanızdan alabilirsiniz. Bu uyarımızın ardından manuel kurulumumuza başlayalım;

  • Kumandanızın üzerinde bulunan “Menu” tuşuna basarak Smart TV’nin menüsüne ulaşıyoruz.
  • Menü bölümünde bulunan “Ayarlar” kısmını seçip“OK” tuşuna basınız.
  • Kumandanızda bulunan “>” veya “<” tuşlar ile aşağı yukarı gezinebilirsiniz. “Ağ Ayarları” bölümünü seçip yine kumandanızda bulunan “OK” tuşuna basıp onaylayınız. Bu işlemin ardından “Ağ Ayarları” na giriş yapmış olacaksınız.
  • Yine kumanda üzerinde bulunan “V” veya “Λ” aşağı yukarı tuşları ile “Bağlantı Tipini Değiştir” bölümünü seçip “OK” tuşu ile onaylayınız.
  • Arçelik Smart Led TV’de kablosuz interneti kullanabilmeniz için “<” veya “>” tuşları ile karşınıza gelen bölümden “Kablosuz” seçeneğini seçip “OK” tuşu ile onaylayın.
  • “..” simgesi yeşil renge dönüşünce Arçelik Smart Tv’de WiFi’yi aktif hale getirmiş olacaksınız.

Arçelik Smart Led TV internet DNS Ayarları Smart TV Kurulumu

Arçelik Smart Led TV internet DNS Ayarları

Yine kumandanızın üzerinde bulunan “V” veya “Λ” tuşları ile “Ağ Ayarları” bölünü seçip ardından “<” veya “>” tuşları ile “Manuel” seçeneğini seçip “OK” tuşuna basınız.
Yukarıdaki anlatımlardan “V” veya “Λ” tuşları ile aşağı ve yukarı gittiğimizi öğrendik. Bu tuşlarla “Gelişmiş” kısmını seçip “OK” tuşu ile giriş yapınız.

Yukarıdaki resimde göründüğü gibi “V” tuşu ile “IP Adresi” kısmını seçip bu bölüme “1…0” rakamsal grubunu IP adresini giriş yapıyoruz.
Arçelik Smart Led TV internet DNS Ayarları yapabilmemiz için “V” tuşu ile “DNS” bölümünü seçip DNS numaralarını giriş yapıyoruz.
“V” tuşu ile “Netmask” bölümüne Netmask bilgilerinizi giriniz.
“V” tuşu ile “Gateway” kısmına “Gateway” bilgilerinizi yazınız.
“V” veya “Λ” tuşları ile “Erişim Noktası Seç” bölümüne girerek “OK” tuşu ile onaylayınız. Bu işleminizin ardından halihazırda kullandığınız kablosuz ağlar taranarak karşınıza gelmektedir.
“V“, “Λ” yada “<“, “>” tuşları kullanmak istediğini kablosuz internet bağlantınızı seçip “OK” düğmesiyle onaylayın.  Ardından kablosuz internet şifrenizi girip internet bağlantısını gerçekleştirebilirsiniz. “..” şifrenizi girdiğinizde yeşil renge dönecektir. Bu işlemin ardından “Bağlantı kuruluyor … Lütfen bekleyin” Bu uyarının ardında eğer doğru bağlantı yaptı iseniz “Gateway Bağlantısı: Başarılı” uyarı karşınıza gelecektir. Bu işlemin ardından Arçelik Smart TV’nizde internet kurulumunu bitirmiş olacaksınız.

Author: zaman teknoloji

5 thoughts on “Arçelik Smart Led TV internet DNS Ayarları

  1. Salam.Arçelik Smart Led TV-de 10 saniyeden bir ” kablosuz adapter aparatı çıkarıldı” yazıyor. Artıq sinirlerime tesir ediyor. Problemi nasıl hall ede bilerem?

  2. arcelık tv ınt erısmı yapnmak ıstıyorum ama gateway erısımı basarısız dıyor sorunu nasıl cozerımm donus yaparsanız sevınırım

  3. arcelik yalanci biz tv alirken youtube vardi ve bizim tvde desteklemiyor simdi servise kadar götürdük ve arcelik hatali mal üretti bize pahali satti nete giriyor youtube yüklemiyor zehir zikim olsun 4 sene evel aldik

  4. Arçelik smart led tv de web tarayıcıdan GOOGle girmek istediğimde ekran sürekli oynuyor.imleci istediğim yere getirmekte çok zorlanıyorum.İstediğim programı açamıyorum.Google ın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz uyarısı da var.Lütfen bilgilendirir misiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir