Awesomehp.com Virüsü Nasıl Temizlenir

Awesomehp.com virüsü Expoler firefox Chrome anasayfası nasıl temizlenir.

Awesomehp.com virüsü, genellikle internetten indirdiğiniz bedava programlar vasıtasıyla bilgisayarınıza bulaşır ve anasayfanızı değiştirerek Awesomehp isimli bir arama motoruna dönüştüren kötü niyetli bir yazılımdır. Anasayfanız aşağıda gösterilen resim şeklinde gözükmektedir. Bu virüsten kurtulmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. awesomehp-hijack-thmb

1. Adım

İlk önce bilgisayarımıza bir yazılım kurmamız gerekmektedir. Ufak ama işe yarar bir araç olan RKill uygulamasını Buradan  indiriyoruz. İçindeki dosyaya çift tıklıyoruz ve işlemin tamamlanmasını bekliyoruz. Aşağıdaki gibi bir ekran gözükecektir.

rkill

2. Adım

Bu virüsü, diğer hijackerlarda da olduğu gibi Malwarebytes Anti-Malware programıyla temizleyeceğiz. Buradan tıklayarak programı indiriyoruz ve bilgisayarımıza kuruyoruz.

images (1)

3. Adım

Yazılımın kurulumu bittikten sonra anti malware programını çalıştırıyoruz ve Scanner sekmesindeki Perform full scan butonuna basıyoruz ve bilgisayarımızı derinlemesine taratıyoruz. Tarama tamamen bittikten sonra Show results seçeneğine tıklıyoruz ve bulunan tüm tehditleri temizliyoruz. Böylelikle bilgisayarımızdan Awesomehp.com virüsü tamamen kaldırılmış oluyor.

mslvere

4. Adım

Son olarak kullandığımız internet tarayıcısından anasayfayı da istediğiniz gibi değiştirerek Awesomehp virüsünden tamamen kurtulabilirsiniz.

internetsecenek

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir