CDDVD Sürücü CD’yi Dışarı Çıkartmıyorsa

CDDVD sürücü CD’yi dışarı çıkartmıyorsa sorunuzun cevabı bu haberimizde… Bilgisayar kullanıcılarının zaman zaman yaşadıkları sorunlardan biri olan CD veya DVD sürücülerinde en son kullandıkları CD veya DVD’nin sıkışıp kalması ve bunu çıkartamamaları sorunudur. Peki bu CD DVD nasıl çıkartılır ? İşte sorunuzun cevabı başlığımızın altında yer almaktadır.

CDDVD Sürücü CD’yi Dışarı Çıkartmıyorsa ne yapmalıyım

CDDVD Sürücü CD'yi Dışarı Çıkartmıyorsa

DVD veya CD sürücünüzün içerisinde en son izlediğiniz filmin veya kurma işlemi yaptığınız bir programın CD sinin kalması durumunda bu işlemi uygulayabilirsiniz. CD veya DVD sürücüsünün çıkartma tuşuna bastığınızda içinde yer alan CD DVD dışarıya çıkmıyorsa içerisinde sıkışmıştır. Ayrıca bu durumda bilgisayar üzerinden de sürücünün üstüne gelip sağ tıklayarak açılan ekranda yer alan çıkart yazısıda çalışmamaktadır.

Peki nasıl bir çözüm üreteceğiz ? CD veya DVD sürücülerimizin üzerinde kapak kısmında bir delik bulunacaktır. Bu deliğe sığabilecek toptu iğne olabilir veya  bir ataç olabilir cd kapağında yer alan bu boşluğa atacı bastırdığınızda cd kapağı az bir şey dışarı atacaktır. Daha sonra yavaşça açılan kapağı kendinize doğru çekiniz.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir