D Smart D Link modem port açma nasıl yapılır

D Smart D Link modem port açma nasıl yapılır

D Smart D Link modem port açma işlemleri nasıl yapılır, smile adsl modemi olan D Smart D Link port ekleme, port yönlendirme işlemlerini D Smart D Link modemin arayüzünden nasıl yapılacağını yayınlayacağız.

Türkiye’debir çok internet sağlayıcısı bulunmaktadır. Eskiden sadece ttnet varken şimdi bir çok internet sağlayıcısı bulunmaktadır. İşte o internet hizmeti veren şirketlerden biride D smart firmasıdır. Firmanın adsl hizmeti sunduğu abonelerine verdiği D Link DSL 2640 modeminde port açam işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatacağız.

D Smart D Link modem port açma adımları

D smart Dlink DSL 2640 modelinde port ekleme adımlarını resimli anlatım olarak yayınlayalım.

  • İlk olarak bilgisayarınızda var olan tarayıcılardan biri ile chrome, firefox veya internet explorer dan birinden adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basınız.
  • Aşağıdaki resimde olduğu gibi Dsmart Dlink modem arayüzüne ulaşmış olacaksınız. Arayüzde ayarlar bölümüne giriş yapmak için kullanıcı ve şifre yazacağınız ekran gelecektir. Eğer daha önce şifreleri değiştirmedi iseniz modemde standart olarak kullanıcı adı admin şifre admin yüklü şekilde gelmektedir.

D Smart D Link modem port açma nasıl yapılır

  • Modem arayüzü açtıktan sonra ekranın sağ tarafında bulunan ayarlar menüsünden Güvenlik Duvarı yazısına tıklayınız. Açılan ekranda bir kaç seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden ise Sanal Sunucular’a tıklayınız.

D Smart D Link modem port açma nasıl yapılır

Yukarıdaki ekrana ulaştığınızda artık modemde yeni port açma işlemine başlayabilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise;

  • İsim: Bu bölüme port açma ekleme yaparken kullanacağınız ismi yazmalısınız. Herhangi bir isim yazabilirsiniz.
  • Daha sonra portta kullanacağınız protokolü seçmeniz gerekmektedir.
  • Ardından portlara port numarasını veriniz.
  • Özel IP bölümüne ise neye port açıyorsanız cihaz veya bilgisayar için o cihaza ait IP adresini yazıp altta bulunan değiştir tuşuna basınız. Bu işlemi açacağınız ve yönlendireceğiniz bütün portlara yapabilirsiniz.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir