Dünyanın En ince Telefonu ; Huawei Ascend P6

Huawei Ascend P6 Fiyatı Ne Kadar, Türkiye Satış Fiyatı, Huawei Ascend P6 Özellikleri Nelerdir

Londra’da tanıtımı yapılan akıllı telefon şuan dünyanın en ince telefon olma özelliğini taşıyor. Şimdi Hd kamera özelliği bulunan bu cihazın kullananlara ne gibi özellikler sunduğuna birlikte bakacağız.

Akıllı telefon sektöründe özellikleri bakımından yüksek fakat  fiyatı konusunda  rakiplerine göre düşük olan  bu cihazın gerçekten  almaya değer bir telefon olup olmadığını inceleyip takipçilerimizin kafasında oluşan soruları bu yazımızda cevaplamaya çalışacağız.

Yazımızın başında dediğimiz gibi 6.8 mm inceliği bulunan Huawei Ascend P6,  üretmiş olduğu K3V2 işlemcisini bu akıllı telefonda kullanmıştır.  İlk defa adını duyduğumuz bu işlemci rakiplerine oranla başarılımıdır, telefonda performansı nasıldır ?

Dünyanın En ince Telefonu ; Huawei Ascend

Dünyanın En ince Telefonu ; Huawei Ascend

 HiSilicon K3V2 işlemcisi nasıldır ?

Huawei şirketi tarafından üretimi yapılan ve Çin markasını taşıyan,  mikroişlemci üreticisi olan HiSilicon firmasının ilk ürettiği 4 çekirdekli  K3V2 işlemcisi, Huawei’nin diğer üretmiş olduğu cihazlarda kullanmasıyla bu işlemci ile tanışmış olduk.

Bu  yazımızda incelediğimiz  Huawei Ascend 6P, 1.5 GHz hızında performansla akıllı telefon sektöründe hizmet veriyor. 40nm  teknolojisini dikkate alınarak geliştirilen bu işlemci ARM Cortex A9 mimarisini kendine öncü edinmiştir. K3V2 çipseti grafik işlemcisi ne kadar 4 çekirdekli olduğu söylenilsede  bağımsız yapılan testler ssonuçlarında 3D konusunda performans olarak iyi bir yerde olduğu söylenemez.  Bu perfonmas düşüklüğü sadece işlemciden kaynaklanmasa da yazılım geliştiricilerin de bunda etkisi olsa da sonuç olarak 3D bir oyunde performansı düşük olmaktadır.

 Huawei Ascend P6 Özellikleri

Huawei Ascend P6, 2 GB RAM ile grafik açısından eksikliğni kapatarak sizi bu anlamda bir üst sekmeye çıkarmaktadır.  4.7 inç büyüklüğe ,720p çözünürlüğe sahip IPS ekran desteği olan  Ascend P6, Full HD ekranı rahat kullanmanızı sağlamaktadır.

Farklı Bir Arayüz

Android Jelly Bean 4.2.2 ve Huawei Emotion mobil işletim sistemlerini birlikte kullanan  Ascend P6, bu anlamda diğer modellerden bir adım önde olarak size farklı tema ve görsel şölen sunmaktadır. Huawei şirketi tarafından diğer android cihazlarda bulunmayan bir çok yeni yazılım bu cihazda bulunmaktadır.  Bu yazılımlar bu cihazı dahada kullanılabilir hale getirmiştir.

Huawei Ascend P6 Özellikleri

Şimdi bu kadar anlattığımız bu akıllı telefonun teknik özelliklerinden bahsedeceğiz. klasik olan tüm cep telefonları için kullanılan şablonu aşağıda vererek bu akıllı telefonu alıp almayacağınıza siz karar vereceksiniz.

Ekran: 4.7 inç IPS – LCD 1280 x 720p
İşlemci: ARM Cortex A9 tabanlı 1.5 GHz hızında 4 çekirdekli Huawei K3V2
RAM: 2 GB
Depolama: 8 GB + microSD
İşletim Sistemi: Android 4.2.2 Jelly Bean + Emotion UI
Ana Kamera: 8 Megapiksel + 1080p video
Ön Kamera: 5 Megapiksel + 720p video
Ağırlık: 120 gram
Kalınlık: 6.18 mm
Batarya: 2000 mAh
Kablosuz Bağlantılar: Bluetooth 3.0, WiFi 802.11 a/b/g/n, DLNA, 3G, GPS
Ekstra: FM Radyo, USB OTG desteği

Son olarak Huawei Ascend P6 akıllı telefonu Türkiye’de 800-1000 bandında satılmaktadır.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir