Exynos Samsung Galaxy S5 için Android 6.0.1 Güncellemesi

Exynos Samsung Galaxy S5 için Android 6.0.1 Güncellemesi

Exynos Samsung Galaxy S5 için Android 6.0.1 Güncellemesi, Galaxy S5 Türkçe Resmi Sürümü yayınlandı. Samsung Galaxy S5 Marshmallow güncellemesi nasıl yapılır ?

Samsung firması daha önce geniş konsepli telefonu olan Galaxy Note 4 serisi için Android 6.0.1 sürümünü yayınlamıştı. Galaxy Note 4 serisi için Android 6.0.1 sürümünü nasıl yükleyebileceğinizi buradaki makalemizde paylaşmıştık. Bu makalemizde yine Samsung firmasının amiral gemisi modellerinden biri olan Galaxy S serisinin bir önceki modeli olan Galaxy S5 modeli için Android 6.0.1 sürümünü nasıl güncelleme yapacağınızı anlatacağız.

Exynos Samsung Galaxy S5 için Android 6.0.1 Güncellemesi

Exynos Samsung Galaxy S5 için Android 6.0.1 Güncellemesi

Android 6.0.1 sürmünü telefonunuza 2 yöntem ile yükleyebilirsiniz. Hem Samsung akıllı telefonların PC üzerinden kullanımını sağlayan KIES ile veya OTA olarak telefonunuz üzerinden yazılım güncelleme adımlarını takip ederek yapabilirsiniz.

  • Yöntem_1 ; Aşağıdaki adımları takip ediniz. KArşınıza çıkan ekranda şimdi güncelle butonuna tıkladığınızda Galaxy S5 Android 6.0.1 Güncellemesini OTA olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Ayarlar>>Cihaz>>Hakkında>>Yazılım Güncelleme

  • Yöntem_2; Samsung firmasının ürettiği KIES yazılımını bilgisayarınıza indirerek telefon güncellemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde Android 6.0.1 Türkiye sürümünün yayınlandığını görebilirsiniz.

Android 6.0.1 ile Gelen Yenilikler

Android yeni çıkardı 6.0.1 sürümü getirdiği yenilikleri aşağıdaki bir kaç madde ile paylaşabiliriz;

  • TouchWiz arayüzü
  • Doze Modu pil verimliliği
  • Yenilenen Ayarlar ve Hızlı Ayarlar menüsü

Ana başlık ve dikkat çeken özellikler olarak paylaştığımız bu özelliklerin dışın da başka yeniliklerde sizi bu sürümde beklemektedir.

Odin ile Güncelleme Nasıl Yapılır ?

Yukarıdaki işlemleri yapmak istemeyen kullanıcılarımız için 3. bir seçenek olarak ODIN yazılımı tavsiye edebiliriz ? SamMobile sitesi üzerinden paylaşılan buradaki firmware dosyasını Odin ile Galaxy S5 Android 6.0.1 Türkçe Türkiye sürümünü yükleyebilirsiniz.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir