Facebook Akıllı Telefon ile Güvenlik Kodu Ekleme

Facebook Güvenliğinizi Telefon ile Yapma, Telefon Onay Kodu Ayarları, Telefon ile Güvenlik Kodu Ekleme,Telefonu Kayıt Ettirme  

Son günlerde internette kullanıcıların hesaplarını illegal yollardan alan bir çok bilgisayar korsanı bulunmaktadır. Bu korsanların sosyal medya hesaplarını ele geçirmede bir çok yöntemi bulunmaktadır. Facebook hesabınızı bu durumlardan korumak için telefon güvenlik doğrulama sistemini kullanabilirsiniz.

Facebook hesabınızı korsanlara karşı güvenlik altına almak  ister misiniz ?

Facebook hesabınıza ekleyeceğiniz telefonla güvenlik doğrulaması ile her facebook hesabınıza girdiğinizde sistem akıllı telefon veya normal telefonunuza güvenlik kodu gönderip gelen kodu açılan ekrana girdiğinizde facebook hesabınıza giriş yapabilirsiniz. 

Facebook Hesabına  Telefon Numarası Nasıl Eklenir?

Facebook sayfasına giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan Ayarlar kısmına tıklıyoruz. Açılan ekranda sol tarafta yer alan Güvenlik kısmına tıklıyoruz. Daha sonra açılan sayfada “Giriş onayları” yazısına tıklıyoruz 

face212

Facebook‘da kullandığınız telefon numarasını kapatırsanız sayfanıza giriş yapamayabilirsiniz.

face223

Ek olarak Facebook‘ a verdiğiniz numarayı başka GSM şirketine  taşıdığınızda yada sim kartınızı değiştirdiğinizde 72 saat süresi içerisinde telefonunuza ve Facebooktan mesaj alamazsınız.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir