Facebook İp Uçları; Kişiler Nasıl Engellenir ?

Facebook İp Uçları; Kişiler Nasıl Engellenir ?

Facebook kişi engelleme nasıl yapılır, engellediğinizde kendisine bildirili mi bütün bunları nasıl yapacağımızı anlatacağız.

Facebook hesabınızı kullanırken sizleri devamlı rahatsız eden birilerinden kurtulmak için facebook‘un kişi engelleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu yazımızda facebook‘un bu özelliğini anlatacağız.  Herhangi bir Facebook sayfasının sağ üst tarafındaki ayarlar simgesine tıklayınız.

Facebook İp Uçları; Kişiler Nasıl Engellenir ?

Ayarlar simgesine tıkladıktan sonra açılan pencerede sağ tarafta yer alan “Engelleme” linkine tıklıyoruz.

Facebook İp Uçları; Kişiler Nasıl Engellenir ?

Engelleme sayfasının açılmasından sonra “Kullanıcıları Engelle” boşluğuna engelliyeceğiniz kişin adını soyadını veya mail adresini yazıp “Engelle” butonuna basıyoruz. Engellediğimiz kişi kendisi hakkında yaptığımız bu işlemden haberi olmamaktadır. Eğer bu yaptığımız sayfada engelleyeceğimiz kişiyi bulamazsak kişinin zaman tüneline gidip açılır menüsünden Bu Kişiyi Şikayet Et/Engelle linkinden yapabilirsiniz.

Facebook İp Uçları; Kişiler Nasıl Engellenir ?

Eğer tüm bunlara rağmen kişiyi bulamıyorsanız kişi facebook hesabını ya kapatmıştır veya gizlilik özelliğiniz kullanmıştır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kişi sizin onu engellediğinizden haberi olmamaktadır. Ayrıca şunu belirtmek lazım engellediğiniz kişinin haberlerini görmeye devam edersiniz.

Author: zaman teknoloji

1 thought on “Facebook İp Uçları; Kişiler Nasıl Engellenir ?

  1. arkadaşlar çok önemli acil bi sorum var. hoşlandıgım kızın fotograflarına bakmak için çakma bir facebook adresi açtım daha sonra kız çakma face adresimi engelledi daha sonra kendi gercek facebook adresimden girdim kız onu bilmemesine ragmen yinede gercek facebook adresimdende kızın adını yazdıgımda cıkmıyor. başka bilgisayara farklı iplerden denedim yine cıkmıyor fakat başka ip adresinden farklı bir facebook hesabından gözüküyor. ben neden gercek adresimden göremiyorum acil yardım lütfennnn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir