Facebook Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyin Sorunu

Facebook Kullanıcılarının  Aldığı Çok Sık Deniyorsun Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyin Sorunu

Sosyal medyanın en önemli faktörlerinden biri olan facebook için bu aralar “Çok sık deniyorsun Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyin” hatası kullanıcılar tarafından alınmaktadır. Facebooktaki bu hatanın çözüm yollarını bu makalemizde hem chrome için hem internet explorer için anlatmaya çalışacağız.

Google Chrome

Aşağıdaki hatayı google tarafından yazılan chrome web tarayıcısında aldığınızda resmin altında anlattığımız yöntemi deneyerek aşabilirsiniz. Bu hatanın kaynağı web tarayıcınızın önbelleğinden kaynaklanmaktadır. Temizlediğiniz de sorununuz çözülecektir.

facebook-lutfen-daha-sonra-tekrar-deneyin

Bu işlem için 2 ayrı yöntem kullanılmaktadır. Bunlar;

Yöntem 1:  Seçenekler ->> Ayarlar ->>Geçmiş ve son Sekmeler->>Geçmiş->>Tarama Verilerini Temizle adımlarını takip ederek tarayıcınızın geçmişini silebilirsiniz.

Yöntem 2: Yukarıdaki işlemlerden farklı olarak kısayol tuşları ile de aynı işlemi yapıp aşağıdaki resme ulaşabilirsiniz. Ctrl + H tuşlarına basınız.

facebook-lutfen-daha-sonra-tekrar-deneyin_1

Internet Explorer

Facebooka girişte aldığınız “lütfen daha sonra tekrar deneyiniz” hatasının şimdide internet explorer da nasıl çözeceğinizden bahsedeceğiz. Bu hatanın çözümü yukarıdaki işlemde olduğu gibi tarayıcınızın geçmişini temizlediğinizde çözebilirsiniz.

facebook-lutfen-daha-sonra-tekrar-deneyin

Tarayıcınızın geçmişini temizlemek için yin 2 ayrı yöntem bulunmaktadır;

Yöntem 1: Ayarlar->>internet seçenekleri->>Sil yönergelerini takip ediniz.

Yöntem 2: Aşağıdaki ekrana ayrıca Ctrl + Shift + Delete tuşları ile de ulaşabilirsiniz.

Uyarı !: Chrome’den farklı olarak  internet explorer ayarlarını sıfırlamanız gerekmektedir. Bunun için Ayarlar->>internet seçenekleri->>gelişmiş->>sıfırla adımlarını takip ediniz.

facebook-lutfen-daha-sonra-tekrar-deneyin_2

 

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir