Galaxy A9 Pro format atma sıfırlama

Galaxy A9 Pro format atma sıfırlama

Galaxy A9 Pro format atma sıfırlama işlemleri nasıl yapılacağını bu haberimizde elimizden geldiğince sizlere açıklamaya çalışacağız. Samsung firmasının yeni serilerinden biri olan “A” seisine ait bir modele fabrika ayarlarına sıfırlama nasıl yapılır sorusunun cevabını bu makalemizde bulabilirsiniz. Galaxy A9 Pro modeline format atma işlemleri için iki ayrı yöntem uyguluyoruz. Bunları aşağıda başlıklar halinde yayınlayacağız. Peki neden Galaxy A9 Pro fabrika ayarlarına döndürme ihtiyacı duyarız. Telefonunuzda eğer işlem yapamayacak kadar yavaşladı ise aşağıdaki işlemleri yaparak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. Format atma işlemini Galaxy A9 Pro işlemini yapmadan önce bilmeniz gereken hususlar bulunmaktadır.

  1. Galaxy A9 Pro telefonunuzun şarj oranı %50 seviyesinde olması gerekmektedir.
  2. Ayrıca telefonunuzda yer alan bütün bilgileriniz silinecektir.

Galaxy A9 Pro format atma sıfırlama

Galaxy A9 Pro format atma sıfırlama ayarlardan fabrika ayarlarına döndürme

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız adımları takip ederek Galaxy A9 Pro format atma işlemini yapabilirsiniz. Bu işlem sonucunda fabrika ayarlarına sıfırlama tamamlanmış olacaktır.

Menü – ayarlar – yedekle ve sıfırla – fabrika ayarlarına sıfırla – telefonu sıfırla – herşeyi sil

Yukarıdaki adımları doğru takip ederseniz işleminiz sorunsuz tamamlanacaktır.

Galaxy A9 Pro format atma sıfırlama tuşlar ile fabrika ayarlarına döndürme

Samsung Galaxy A9 Pro model telefonunuz eğer açılmıyorsa veya açılsa bile yukarıdaki işlemleri sizlere yapmaya fırsat vermiyorsa yapmanız gereken bu başlık altında sizlerle paylaşacağımız adımları takip ederek fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz.

  1. Samsung model telefonunuzu kapatınız.
  2. Ardından ses açma ve home ve güç tuşlarına beraber basınız.
  3. Yukarıdaki işlemin ardından telefon 1 defa titreyecektir, sonrasında tuşları bırakınız.
  4. Gelen ekrandan wipe data/factory reset yazısını seçiniz.
  5. Yukarıdaki yazıyı seçtiğinizde karşınıza gelen ekrandan “Yes” ile başlayan yazısı seçiniz.
  6. Reboot System Now son olarak yapmanız gereken işlemdir. Seçtiğinizde Galaxy A9 Pro telefonunuz yeniden başlayacaktır. Bu işlem ile fabrika ayarlarına sıfırlama bitmiş olacaktır.

Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda başta belirttiğimiz gibi bütün resimler videolar ve kişisel dosyalarınız silinecektir. Eğer takıldığınız bir bölüm varsa yorum kısmından bizlerle paylaşarak sorununuza çözüm üretmeye çalışabiliriz. Ayrıca aşağıda video da yer alan adımları da takip ederek Galaxy A9 Pro telefona format atma yapabilirsiniz.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir