Galaxy S4 GT-I9500 I9505 root atma

Galaxy S4 GT-I9500 I9505 root atma

Galaxy S4 GT-I9500 I9505 root atma nasıl yapılır ? Samsung firmasının  amiral gemisi olan olan “S” serisinin daha önce çıkan telefon modelleri arasında yer alan Galaxy S4 modeline root atma işlemlerinin nasıl yapılacağını bu haberimizde yayınlayacağız.

Galaxy S4 GT-I9500 I9505 root atma Android 5.0.1

Galaxy S4 GT-I9500 modeli ve Galaxy S4 GT-I9505 modeline root atma işlemlerinin nasıl yapılacağını herkesin anlayacağı şekilde bu makalede yayınlayacağız. Bu haberimize başlamadan önce şunu hatırlatalım. Galaxy S4 modeline root atma işlemi yaptığınız zaman bazı uygulamaların telefonunuzda bulunan kök dizine ulaşmasına izin vermiş olacaksınız. Root atma işleminin sıkıntıları olabildiği gibi örnek verecek olursak telefonunuzda herhangi bir teknik arızaya sebep olabilirsiniz, telefonunuz korsanlar tarafından ele geçirilebilir, bu sıkıntıların yanında faydaları da bulunmaktadır. Rootlu telefonda rootsuz telefonda çalışmayan bir çok faydalı uygulama çalışmaktadır. Telefonunuzda bulunan her şeye müdahele imkanı bu sistem sizlere vermektedir. Burada Root atma işleminin yapılıp yapılmayacağı konusunu tamamen sizlere bırakıyoruz.

Bu girişimizden sonra Galaxy S4 telefona root atma işlemlerini adımlar halinde yayınlamaya başlayalım.

  • İlk önce arkadaşlar bir iki dosya indirmeniz gerekmektedir. İlk olarak internetten bilgisayarınıza ODİN programının en son sürümünü indiriniz.  odindownload.com adresinde odin programının en son sürümünü bulabilirsiniz.
  • bu işlemin ardından  developer.samsung.com/galaxy/others/android-usb-driver-for-windows adresinden Samsung usb driver sürücüsünü indiriniz.
  • Diğer dosyamız ise bu telefonlar için hazırlanmış root dosyalarıdır. Galaxy S4 GT-I9500 için root dosyası download.chainfire.eu/326/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-ja3g-ja3gxx-gti9500.zip linkinde, Galaxy S4 GT-I9505 için root dosyası ise download.chainfire.eu/316/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505.zip adresinden indiriniz.
  • Bu dosyaları indirdikten sonra Galaxy S4 telefonu download moda alınız. Ses kısma dikkat ediniz açma değil kısma + power + home tuşlarına aynı anda basınız. Download ekranı aşağıdaki gibi olacaktır.

Galaxy S4 GT-I9500 I9505 root atma

  • Bu şekilde yaptıktan sonran Samsung driver ve odin yazılımlarını kurduğunuzu varsayarak telefonu usb kablosu ile bilgisayara takınız. Odin programını çalıştırınız.
  • USB ile telefonu bilgisayara bağladığınızda aşağıda LOG kısmında Added yazısını görmeniz gerekmektedir. Eğer bu yazıyı görmüyorsanız telefon bilgisayara bağlanmamıştır. Ya USB kablonuzda kopukluk vardır veya samsung sürücüsünü doğru yüklenmemiştir.

Galaxy S4 GT-I9500 I9505 root atma

  • Bu işlemden sonra telefon modelinize göre yukarıda vermiş olduğumuz roor dosyalarını kırmızı kutucuk içerisine aldığımız AP yazısına tıklayarak root dosyanın yolunu gösteriniz. Bu adımda biraz uygulama sizleri bekletebilir. Daha sonra aşağıda yer alan Start tuşu aktif olacaktır. Bu tuşa bastığınızda root dosyası telefonunuza yüklenecektir. Bu işlemin ardından aşağıdaki görüntü karşınıza gelecektir. bu görüntüyü gördüğünüzde Galaxy S4 Root Atma işlemi başarı ile tamamlanmıştır. İlk gördüğümüzde telefon korsanlar tarafında ele geçirilmiş hissi oluştursa da aslında root dünyasına giriş yapmış olduğunu gösteren bir ekrandır.

Author: zaman teknoloji

2 thoughts on “Galaxy S4 GT-I9500 I9505 root atma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir