Galaxy S4 Sürekli Yavaşlıyor ; İşte Çözüm !

S4, Samsung’un amiral gemisi telefonu olabilir ama bu onun büsbütün sorunsuz olduğu anlamına gelmiyor. Konunun uzmanları, S4’de zaman zaman yaşanan gecikme ve durmaları Samsung’un telefona doldurduğu, “bloatware” adı verilen ve genellikle pek bir işe yaramayan uygulamlara bağlıyorlar. Dolayısıyla bu sorunu hafifletmenin yolu da söz konusu bloatware’den kurtulmaktan geçiyor. İşte birkaç ipucu:

galaxy

1) Ayarlar > Daha fazla > Uygulama yöneticisi > Hepsi menüsüne girdikten sonra uygulamalara tek tek bakıp, gereksiz olanları “Devre dışı” butonunu kullanarak devre dışı bırakın. Merak etmeyin, sistemin sağlıklı çalışmasını sağlayan bir uygulamayı devre dışı bırakmaya çalıştığınızdan telefonunuz sizi uyaracaktır.

2) Ayarlar > Cihazım > Ekranı kilitle seçimini yapıp “Kili açma efekti”ne girin ve “Hiçbiri”ni işaretleyin.

3) Eğer ana ekran butonunda gecikmeler varsa, ana ekran butonuna iki kere üst üse basıp S Voice’i başlatın. Sonra menüye girip, Ayarlar’dan “Open via the home key” seçeneğini işaretleyin. Telefonunuzun dili Türkçe olsa bile bu menü henüz lokalize edilmediği için karşınıza İngilizce olarak çıkacaktır.

Yukarıdaki işlemlerin ardından sorunlarınız çözüme kavuşacaktır.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir