Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Format Atma Resimli

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Format Atma

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus format atma işlemlerinin nasıl yapılacağını bu haberimizde yayınlayacağız. Aşağıdaki işlemleri takip ettiğinizde Galaxy S8 fabrika ayarlarına sıfırlama  işlemlerini yapabilirsiniz.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Format Atma Nasıl Yapılır

Galaxy S8 sıfırlama işlemlerine ihtiyaç duyulmasının sebebi telefonunuzda virüs bulaştığında veya telefonunuzda donma yavaşlama gibi sorunlar yaşamaya başladığınızda bu resimli anlatım olarak yayınladığımız adımlarla format atmayı yapabilirsiniz.

  • İlk olarak Galaxy S8+ telefonunuzu recovery modunda açmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki resimde göründüğü gibi ilk olarak ses açma + power + ses açma tuşunun altında yer alan tuşlara beraber basınız.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Format Atma

  • Yukarıda basmış olduğunuz tuşları Samsung Galaxy S8 yazısını gördüğünüzde bırakınız. Bu yazı aşağıdaki resimde görünmektedir.

  • Daha sonra Galaxy S8 fabrika ayarlarına sıfırlama işlemleri telefonunuza gelen mavi ekran ve android logosu ile devam edeceksiniz. Karşınıza installing system update yazısı gelecektir.

  • Bu ekrandan sonra  karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Bu ekranı gördüğünüzde telaşlanmayın işlemleriniz devam etmektedir.

  • Daha sonra karşınıza diğer samsung modellerinde gördüğünüz bildik recovery ekranı gelecektir. Bu ekranda yapacağınız işlemlerle Galaxy S8 telefona format atabilirsiniz.

  • Bu ekran bilindik wipe sıfırlama ekranıdır. Bu ekran yer alan ilk olarak Wipe data/factory reset yazısını daha sonra Wipe cache partition yazısına tıklayınız.

  • Bu işlemlerin ardından karşınıza sıfırlama yapılmış fabrika ayarlarına döndürülmüş bir Galaxy S8 olacaktır. Bu işlemden sonrası zaten bildiğiniz telefon kurulumudur.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir