Google Analytics Hesap Açma Nasıl Yapılır

Google Analytics Hesap Açma Nasıl Yapılır

Bir internet siteniz varsa doğal olarak sitenize hergün kaç kişi geldiğini merak edersiniz ve (eğer blogspot blogu yada wordpress blogu kullanmıyorsanız yada özel sisteminiz yoksa) bunun için ücretsiz sayaç hizmetlerinden faydalanmak istersiniz. Google Analytics’de bu ihtiyacınızı karşılayan ve en popüler sayaç raporlama hizmetlerinden biri olduğu için hemen Google Analytics‘ yi kullana bilirsiniz.

1-İlk önce  gmail hesabınız yok ise butonun altındaki Hesap Oluşturun yazan bağlantıya tıklayın ve yeni bir gmail hesabı alın.

analist 0

 

2- Google Analytics anasayfası‘na geliyoruz ve sağ üstteki Bir hesap oluşturun butonuna basarak sisteme giriş yapıyoruz.

 

analist 1

 

3 Açılan sayfada Kaydolun tuşuna tıklıyoruz.

analist2

4- Burada Google bize iki türlü seçenek sunmaktadır. Websitemiz veya mobil uygulamamız için bu sistemiz alabiliriz. Biz web sitesi seçeneğini seçerek yolumuza devam edeceğiz. Ayrıca Google iki türlü analist sistemi bize sunmaktadır yine bunda da Universal Analytics seçeneği ile devam ediyoruz.

analist3

 

5-Buraya bir hesap adı yazacağız.

analist4

 

6- Aşağıda yer alan kısımlara; 1) Websitemizin adını yazıyoruz 2) Web Sitesinin URL’sini yazıyoruz 3) Web sitemizin hangi alanda faaliyet gösteriyorsa onu seçiyoruz 4) Bulunduğumuz bölgenin saat dilimini seçiyoruz.

 

analist5

 

7-İzleme kimliği edinin tuşuna basıyoruz.

 

 

 

 

analist6

 

8- Sayfada önümüze gelen sözleşme şartlarını kabul ediyoruz.

analist7

 

9- Artık işlemimizin sonuna geldik. İki seçenek karşımıza çıkıyor 1. izleme kimliğimizi kullanarak sistemi kullana biliriz 2. sistemin bize verdiği kodu alıp sitemize yapıştırarak sistemi kullana biliriz

analist8

 

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir