Google Feedburner Nedir (Resimli Anlatım)

Google Feedburner Nedir (Resimli Anlatım), Google FeedBurner Kullanımı

Arkadaşlar bu sayfamızda google tarafından satın alınıp kullanıcılarına ücretsiz sunulan Google Feedburner’i anlatacağız. İlk önce gmail den bir e-posta almanız gerekmektedir. Gmail aldıktan sonra Google Feedburnere giriş yapmalıyız.

Giriş yaptıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacaktır. “adress here” yazan yere sitenizin ismini www.zamanteknoloji.com/feed şeklinde yazıp “Next” tuşuna basıp bir sonraki sayfaya geçiyoruz.

11

İleri tuşladıktan sonra aşağıdaki sayfa gelecek, Feed Title ve Feed Adress yerlerini sitemizle alakalı örnekteki gibi doldurup ileri butonunu tıklıyoruz

22

 Artık Google Feedburner adresi almış oluyoruz “Next” tuşuna basıp ileri gidiyoruz

33

Tekrar ileri diyoruz

44

 Şimdi artık Google Burnerin özelliklerini kullanabiliriz. “Publicize” sekmesine tıklıyoruz.

55

Şimdi bu bölümde Email Subscriptions ve FeedCount bölümlerini anlatacağız. İlk önce Email Subscriptions bölümüne tıklıyoruz.

66

Email Subscriptions siteminde bir nevi e-bülten aboneliği yapıp haberlerimizi bize abone olan mail adreslerine topluca gönderiyoruz. Şimdi bu sistemin başlaması için aşağıda yer alan Activate butonuna basıyoruz.

77

Sitem bize aşağıdaki gibi iki tane kod verecektir. 1. kod butonlu kendine özgü bir yere kaydetmeniz için 2. ise sadece link vermeniz içindir.

88

Diğer anlatacağımız konu ise Feed Count dur. Yani sitenize sayaç eklemedir. Sekmeye tıkladıktan sonra aşağıda çıkan sayfada yer alan Activate butonuna bastığımızda sayaç hizmeti başlayacaktır. 2 Türlü sayaç hizmeti vardır 1. Statik olanı sadece üyelerimiz girdiğinde sayan sayaçtır. 2. ise Animated yani hareketli devamlı değişen sayaçtır. Beğenimize göre herhangi birini seçebilirsiniz. 

999

Aşağıda çıkan kodu sitemize eklediğimizde Google Feedburner sayaç hizmetinden faydalanmış olacağız.

100

 

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir