Google İlk Sayfada Nasıl Yer Alınır ?

Google İlk Sayfada Nasıl Yer Alınır ?

Son dönemde internette ciddi anlamda web sitesi sayısı artmaktadır. Bu sitelerin arasında kendi oluşturduğunuz siteye iyi bir yer almak ciddi bir SEO çalışması istiyor. Çünkü websitelerin çoğunluğu tirafiklerinin %90 nını  google üzerinden almaktadır. Bundan dolayı google ilk sayfalarda yer almak siteniz için büyük bir önem taşımaktadır. Hatta google  ilk sayfada üst sıralara çıktıkça trafiğiniz de o derece artmaktadır . Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi google ilk sayfada  çıkan arama sonuçlarına tıklanma oranları gösterilmektedir. 1. sırada çıkan sonuç %56.36 oranında olup  aşağılara gittikçe bu oranda azalmaktadır. Bunun için iyi bir SEO çalışması web siteleri için gerekmektedir. Gerçi google yazılım güncellemesi yaparak bazen ortalığı alt üst yaptığı da olmaktadır.

google_tıklama_oranları
google_tıklama_oranları

İyi bir seo çalışması için yapmanız gerekenler;

1-Herşeyden önce özgün bir içeriğe sahip olmanız gerekmektedir. (Bu kısım biraz zor olsa da her gün kendinize bir konu belirleyerek günde 1 tane özgün yazı oluşturabilirsiniz)

2-Sitenizde kullanmış olduğunuz HTML kodları %20’nin altında olamamalıdır.

3- Websiteniz genel bir içerik içermesi sizin lehinizedir. Yani hem araba hem çiçek her ne varsa bulunur mantığı ile oluşturulan siteler sizleri diğer sitelere göre bağa uğraştırmaktadırlar çünkü her bölüm için ayrı çalışmanız gerekmektedir. Eğer tam tersi mesala sadece teknoloji konusunda olursa o alanda anahtar kelimelerinizi oluşturup yolunuza deva edersiniz.

4-Web sitenizin adı site içeriği ile ilişkili olması sizin lehinizedir.

5-Siteniz için kelime çalışması yaparken kullanmak istediğiniz kelimeleri yazınızın ilk 3-5 satırı içerisinde kullanın. çünkü google bu satırları daha çok incelemektedir. 

6- Önemli gördüğünüz kelimeleri bold ve italik yapınız.

Ayrıca feedburnerde yer alan pingshot kullanımıda  yükselmede etki etmektedir.  Buradan pingshot ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir