Google Play Store Hata Kodları ve Çözümleri

Google Play Store 498 919  921 923 927  Error Hata Kodları ve Çözümleri

Google Play Store kullanırken karşılaşılan 498 hata kodu, 919 hata kodu, 921 hata kodu, 923 hata kodu ve 927 hata kodu durumları için çözümler nelerdir.

google-play-store-hata-kodu

Google Play Store error hata kodları ve çözümlerini teker teker inceleyelim;

Google Play Store 498 Error Hata Kodu: Google Play Store android markette indirdiğiniz uygulama veya oyunların tamamlanması durumunda veya yarım kalması halinde aldığınız bir hatadır.

Google Play Store 498 Error Hata Kodu Çözümü: Bu hata kodunu aldığınızda Android tabanlı akıllı telefonunuzun ön belleği dolu olması halinde oluşmaktadır. Telefonunuzun ayarlar menüsünden cihazınızın ön belleğini temizleyip kullanmadığınız uygulama ve oyunları siliniz.

Google Play Store 919 Error Hata Kodu: Android marketten Google Play Storeden indirdiğiniz oyun ve uygulamaların çalışmaması durumunda ortaya çıkmaktadır.

Google Play Store 919 Error Hata Kodu Çözümü: Android telefonunuzda yeterli bellek olmaması yani hafızanızın dolu olmasından kaynaklanabildiği gibi yüklediğiniz uygulamayı ve oyunu farklı bir yere taşıyarak ta çözüm bulabilirsiniz.

Google Play Store 921 923 927 Error Hata Kodu: Bu üç adet google play store hata kodlarında android marketi kullandığınız hesabınızın senkronizasyon problemi, yetersiz hafıza ve indirme sorunlarında karşınıza çıkmaktadır.

Google Play Store 921 923 927 Error Hata Kodu Çözümü: İlk önce her zaman olduğu gibi gereksiz oyun ve uygulamaları temizleyiniz, ayarıca ayarlar menüsünden önbellek temizliğini yapınız. Bu işlemin ardından yapmanız gereken google play store de kullandığınız gmail hesabınızı tekrar kurunuz.

Yukarıdaki  Google Play Store hata ve çözümleri dışında karşılaştığınız hata kodları var ise yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Author: zaman teknoloji

1 thought on “Google Play Store Hata Kodları ve Çözümleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir