iOS 7 Sorunları ve Çözümleri ; PİL

iOS7  kullanıcıların en büyük şikayeti şarz sürelerinin kısalması. Bunun için bir kaç tane önerimiz olacaktır.

Hareket ve paralaks efektlerini kapatın

Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Hareketi Azalt menüsünden Hareketi Azaltseçeneğini açık konuma getirin.

Hareketli duvar kağıdı kullanmayın

Ayarlar > Duvar Kağıtları ve Parlaklık > Duvar Kağıdı Seç > Hareketsiz menülerinden hareketli olmayan bir duvar kağıdı seçenebilirsiniz.

Arkaplanda Uygulama Yenilemeyi kapatın

Arkaplanda Uygulama Yenilemeyi kapatmak için Ayarlar > Genel > Arkaplanda Uygulama Yenile menüsündenArkaplanda Uygulama Yenile seçeneğini kapatabilirsiniz.

Konum Servislerini kapatın

Konum Servisleri düzenli olarak konumunuza ihtiyaç duyan uygulamaları görebileceğiniz bir seçenektir. iOS 7’den önceki iOS sürümlerinde de Konum Servisleri’nde kullanılmaya uygulamaların konumunuzu kullanmasını engelleyerek pil tüketiminden tasarruf etmek mümkündü. iOS 7’de de kullanmadığınız uygulamaların konumunuzu kullanmasını engelleyerek cihazınızın pilinden tasarruf edebilirsiniz.

Otomatik İndirmeler’i kapatın

Otomatik İndirmeler’i kapatmak için Ayarlar > iTunes & App Store > Otomatik İndirmeler menüsünden istediğiniz ayarları gerçekleştirebilirsiniz.

Sık Kullanılan Konumlar’ı kapatın

Sık Kullanılan Konumlar’ı kapatmak için Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri > Sistem Servisleri > Sık Kullanılan Konumlar menülerinden Sık Kullanılan Konumlar seçeneğini kapatabilirsiniz.

Arkaplanda çalışan uygulamaları kapatın

Arkaplanda çalışan uygulamaları kapatmak için Home tuşuna iki defa hızlı bir şekilde basın ve çoklu görev penceresinden istediğiniz uygulamayı parmağınızla tutup yukarıya itin.

Ekran parlaklığını azaltın, Wi-Fi ve Bluetooth’u kapatın

Özellikle Wi-Fi ve Bluetooth’u kapatmak kullanmadığınız zamanlarda cihazınızın sürekli olarak bağlanacak bir cihaz veya ağ aramasını engeller. Bu sayede pil tüketiminizi süşürebilirsiniz. Ayrıca cihazınızın ekran parlaklığını ayarlamak için otomatik parlaklık seçeneğini açık tutmuyorsanız el ile parlaklığı düşürerek de pil tasarrufu sağlayabilirsiiz.

Ekran parlaklığını azaltmak, Wi-Fi ve Bluetooth’u kapatmak için cihazınızın ana ekranlarından birinde parmağınızı ekranın en altından yukarıya doğru kaydırarak Denetim Merkezi’ni açın. Bu pencereden Wi-Fi ve Bletooth’u kapatabilir ya da ekran parlaklığınızı kolayca azaltabilirsiniz.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir