iPhone 4 ve 4S Batarya Isınması Çabuk Bitmesi

iPhone 4 ve 4S Bataryanın şarjının çabuk bitmemesi için ne yapmalıyım, pilin bataryanın ısınmasını nasıl engellerim.

iphone-batrya-bitmesi

iPhone 4 ve  4S telefonlarda karşılaşılan kronik sorunlar problemler bulunmaktadır. Bunların başında wi-fi gri soluk olması ve pil batarya süresinin kısa olması çabuk tez bitmesi son olarak da çok kısa sürede ısınması şarjın bir anda birden  düşmesi bitmesidir.

Yukarıdaki sorunlarla karşılaştığımızda ne yapabiliriz. Bu makalemizde iPhone şarjının bir anda düşmesi veya çabuk bitmesini ve ısınma sorununa karşı ne yapabilirim sorununa cevap vereceğiz.

Uyarı ! Bataryanızın ömrünü uzatmak istiyorsanız %20 nin altına düşünce doldurma işlemini yapınız.

Yukarıdaki uyarımızın ardından aşağıdaki önerilerimizi yaparsanız şarjınızın süresini uzatabilirsiniz.

  • iPhone koruyucu kılıfları telefonunuzun tez ısınmasını sağlar bu ısınmada pil tüketimini hızlandırır.
  • Ayarlar ->> Mail, Kişiler, Takvimler  Bu bölüm önemli arkadaşlar özellikle birden düşmesi bu maddemize bağlı olabilir. Çünkü büyük boyutlu e-postalarınızı okumak için telefonunuz devamlı çalışmaktadır ve ardından tabiki biranda şarjınızın düşmesidir. Gereksiz e-postalarınızı buradan kaldırınız.  Ayrıca “Yeni Verileri Al” ayarlarına girip  Anında İlet yazısını pasif yapınız.  “Al”  bölümünde ise “Her saat başı” yapınız.
  • Ayarlar ->> iCloud bu bölümde yer alan gereksiz yedeklemeleri kapatınız. Fotoğraflar bölümünde yer alan “Fotoğraf Yayınım” pasif yapınız.
  • Ayarlar ->> Ekran ve Parlaklık kısmında ise otomatik olarak belirlenmesi kutusunda yer alan çeki kaldırınız. Ekran parlaklığını manuel olarak yapıp ortada olaması şarjınızın uzun gitmesini sağlayacaktır.
  •  Ayarlar ->> Gizlilik ->> Konum Servisleri ayarlarında yer alan konum servisini kullanan gereksiz uygulamaları devre dışı bırakınız veya toptan konum servislerini kapatınız 🙂
  •  Ayarlar ->> Bluetooth bu adımları takip ederek kapatınız.
  • Ayarlar ->> Bildirimler kısmında ise çok kullanmadığınız uygulamaların bildirimleri dahil et kısmından çıkartınız. Uygulamanın üstüne tıklayıp en başta yer alan kısmı pasif yapınız.
  • Ayarlar ->> Hücresel kısmından 3G yi kapatarak şarj sürenizi uzatabilirsiniz.
  • Ayarlar ->> Wi-Fi bu kısımda ise sizi belirli ağlara otomatik bağlanmanızı sağlayan ayarı kapatınız.  “Ağlara Katılmadan Sor” seçeneğidir diğer bir adı.
  • Fotoğraf çekimininde HDR özelliğini kapatınız.

Evet arkadaşlar yukarıda işlemlerin ardından halen iPhone 4 ve 4S telefonunuzda bataryanız birden düşüyorsa vaya şarjınız çabuk bitiyorsa ısınma sorunu devam ediyorsa bataryanızı değiştiriniz.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir