iPhone 4S, 5, 5S, 6 Kesin Şarj Çözümü

iPhone 4S, 5, 5S, 6 Şarj Süresini  Artırma

iPhone-iOS-8-pil-omru-uzatma

iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 6 ve Plus telefonlarda pil ömrünü uzatma, şarj süresini artırma veya batarya performansını artırma nasıl yapılır.

iOS 9 yazılımının Apple resmi olarak yayınlamasından sonra en çok merak edilen konulardan biride şarj süresi sorununa karşı herhangi bir çözüm sunup sunmadıkları idi. Apple iPhone ve diğer modelleri için web sitesinden iOS 9 işletim sisteminin duyurusunu yapmasından sonra kullanıcılar cihazlarında yükseltmenin ardından “PİL” menüsünün altında yeni bir seçenekle karşılaştılar.

Ayarlar ->> Pil ->> Düşük Güç modu

Yukarıdaki adımları takip ettiğinizde ve Düşük Güç Modunu aktif hale getirdiğinizde 1 saat daha fazla kullanım süresi kazanmış olacaksınız. Peki bu nasıl sağlanmaktadır. iOS 9’daki bu özellik her gün yaptığınız işlerde daha fazla pil ömrüne sahip olmanız için, tüm işletim sistemi genelindeki uygulamalar ve temel teknolojiler, pil kullanımını mümkün olduğunca azaltacak şekilde daha verimli hale getirildi. Şimdi, ortam ışığı ve yakınlık sensörleri sayesinde, iPhone’unuz masaya yüz üstü koyulduğunu anlıyor ve bildirim geldiğinde bile ekranınızın açılmasını önlüyor. Ve yeni Düşük Güç modu, pil ömrünü daha da uzatmanızı sağlıyor.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir