iPhone 4S 5 5S 6 Plus iPad iOS 8 Güncellemesi indir

iPhone 4S iPhone 5 iPhone 5S iPhone 6 iPhone 6 Plus iPad iOS 8 sürüm güncellemesini bugün itibari ile 20:00 itibaren indirebilirsiniz.  iPhone 6 iPhone 6 Plus tanıtımı geçen günlerde yapan Apple daha önce Beta sürümlerini yayınladığı iOS 8 sürüm güncellemesini Türkiyedeki kullanıcılarına sunmaya başladı.

iPhone 4S 5 5S 6 Plus iPad iOS 8 Güncellemesi Yenikleri

  • Mikrofona basılı tutup konuştuğunuzda otomatik olarak anlayıp türkçe olarak yazılı bir metine dönüştürebilecek
  • iOS 8 ile bu bildirim sisteminin daha etkili, hızlı ve kullanışlı çalışabilecek.
  • iOS 8 ile birlikte geliştiricilerin iOS 8 sistemine paylaşım seçeneği eklemesine izin verilecek.
  • Daha önceki sürümlerde parlaklık ayarını sabit tutan Apple, yeni işletim sistemi ile parlaklık ayarını ayarlanabilir hale getirecek. Bu özellik sayesinde sarj sorunundan şikayet eden kullanıcılara kolaylık sağlanacak.
  • iOS 8 ile Swiftkey, Fleksy gibi Android sürümlerde kullanılan klavyeler artık Apple cihazlarında da kullanıma sunulacak. Android’de olduğu gibi kaydırarak yazma, hızlı yazım seçenekleri gibi özelliklerin de iOS 8 ile birlikte gelmesi bekleniyor.
  • iOS 8 ile birlikte iPhone’unuz Mac’iniz ve iPad’inizi birbirine bağlayan bir iletişim merkezi olarak çalışabilecek. Mesajlarınızı ya da aramalarınızın kontrollerini Apple cihazlarınız ile Wi-Fi bağlantısı sayesinde kolayca yapabilecek.
  • Android’de bulunan widgets özelliğine benzer widgets özellikleri eklenecek. iOS 8 ile yine 3.parti uygulamaların widgetlarının burada bulunmasına yapılan kontroller dahilinde izin verilecek.

iOS 8 Sürüm Güncellemesi Hangi Cihazlara Yüklecek

iPhone 4S 5 5S 6 Plus iPad iOS 8 Güncellemesi indir
iPhone 4S 5 5S 6 Plus iPad iOS 8 Güncellemesi indir

iOS Sürüm güncellemesi yüklenebilecek, kullanılacak cihazlar aşağıda bulunmaktadır.

iPhone 4, iPhone 4S, Iphone 5 iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Air

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir