iPhone ile 3G Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

iPhone ile 3G Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır
iPhone ile 3G Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır iPhone cep telefonlarında Android işletim sistemine sahip cihazlar gibi operatör üzerinden 3G görüşme yapma özelliği bulunmamaktadır. Karşı tarafı görüntülü arayabilmeniz için 2 ayrı yöntem kullanabilirsiniz.

iPhone ile 3G Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

iPhone ile 3G Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

Birinci Yöntem;
İphone cihazlarda olan Facetime uygulamasını kullanarak görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Yalnız Facetime uygulaması sadece iki iPhone telefonu arasında kullanılabilir. Yani Android işletim sistemine sahip akıllı bir telefonu arayamazsınız. Ayrıca telefonunuzda internet bağlantısı olaması gerekmektedir. Yukarıda belirttiğim gibi operatör üzerinden görüşme sağlayamazsınız ancak internet üzerinden yapabilirsiniz. Telefonunuz internetini İse;
Ayarlar->Hücresel->3G’yi Etkinleştir ve Hücresel Veri seçeneklerini aktif ettiğinizde iPhone cihazınızda 3G aktif olacaktır. Diğer bir yöntem olarak Wi-Fi özelliğini aktif ederek Facetime’i kullanabilirsiniz.
İkinci Yöntem;
Yardımcı bir uygulama ile görüntülü görüşme konuşma gerçekleştirme. iPhone cihazınıza App Store’den Tango, Viber, Skype gibi uygulamaları indirerek görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Tabiki bu uygulamaları kullanmak içinde cihazınızda internet bulunması gerekmektedir. İkinci yöntemi diğer yöntemden ayıran özellik ise istediğiniz telefon ile görüşme yapabilmenizdir. Android telefonlarıda bu uygulamalar ile arayabilirsiniz.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir