iPhone iOS 8 Zil Sesi Yükleme Nasıl Yapılır

iPhone 4S, iPhone 5S, iPhone 6 Plus iOS 7, iOS 8 Zil Sesi Yükleme Nasıl Yapılır, iTools iNDiR

iPhone 4S, iPhone 5S, iPhone 6 Plus iOS 7, iOS 8 Zil Sesi Yükleme Sorunları ve Çözümleri, Zil sesi Nasıl Yapılır, iTunes ile iPhone iPad cihazlarınıza zil sesi indirme yükleme 

iPhone ve iPad telefon veya tabletinize zil sesi nasıl yapılır ve bu yapılan zil sesi telefon veya tablete nasıl yüklenir. Bu makalemizde bu sorunlarınıza çözüm üreteceğiz. Aşağıdaki yöntemleri takip ederek hem zil sesi yapabilirsiniz ve telefona yükleyebilirsiniz.

1- iTunes programını açınız.

2- iTunes programında yüklemek istediğiniz zil sesini seçip farenin sağ tuşuna basınız ve aşağıdaki resimdeki gibi Bilgi ver yazısına tıklayınız.

iphone-zil-sesi

3-Ardından açılan ekranda seçenekler menüsüne gelip ve aşağıdaki gibi zil sesi yapmak istediğiniz sesi belirleyiniz dikkat ediniz 40 sn geçmesin.

iphone-zil-sesi-1

Zil sesi süresini başlat ve durdur yazılarının karşısına saniye ve dakikaları yazarak zil sesini belirleyebilirsiniz.

4- Bu işleminizin ardından  zil sesi yapmak istediğiniz ses dosyası iTunes müziklerinin arasında yer alacaktır.  Aşağıdaki resimde olduğu gibi zil sesi yapmak istediğiniz müziğin üzerine fare ile gelip sağ tuşuna tıklayınız. Acc sürümünü yap seçeneğine basınız.

iphone-zil-sesi-2

5- iTunes müzikleri arasında olan 40 sn zil sesinizi kopyalayıp masaüstüne veya yeni oluşturduğunuz klasöre yapıştırınız.

6- Zil sesinizin uzantısı *.m4a olacaktır. Bu uzantıyı *.m4r şekline çeviriniz. ( Bu işlemi yapabilmek için klasör seçeneklerin bilinen dosyaların uzantısını gizle seçeneğini pasif yapınız. daha sonra zil sesinin uzantısı görünecektir. Ardından f2 tuşuna tıklayınız. Uzantısını değiştiriniz.

7- iTunes programını açıp zil tonları veya zil sesleri kısmına geliniz. (Şekli klasik okul zilleri şeklindedir 🙂 ) Eşzamanla yazısına tıklayarak, uygula yazısına basınız.

Zil sesini iPhone veya iPad cihazınıza yüklemiş oldunuz.

Bu işlemleri zor olarak gören takipçilerimiz, iTools uygulaması ile de yapabilirler. Aşağıdaki linkten ilgili programı indirebilirsiniz.

iTools programını iNDiR

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir