iPhone iPad iOS 8 Güncellemesi Yayınladı

iPhone 5S iPhone 5 iPhone 4S iPhone 5C  iPad  iOS 8 Yazılım Sürüm Güncellemesi indir

Apple iPhone iPad cihazları için iOS 8 sürüm güncellemesinin tanıtımını yaparak  Beta sürümünün bugün itibari ile kullanıma sunmaya başladı. iPhone 6, takipçiler tarafından merak edilen konulardan biri iken şimdi buna  iOS 8 Sürüm Güncellemeside eklenmiş oldu.

iPhone iPad İOS 8 Güncellemesi Nihayet Çıktı
iPhone iPad İOS 8 Güncellemesi Nihayet Çıktı

iPhone iPad  İOS 8 Güncellemesi Yenilikleri

iPhone iPad iOS 8 sürüm güncellemesi ile gelecek yenilikler iphone kullanıcıları tarafından merak edilmektedir. Zamanteknoloji.com olarak takipçilerimizin bu konudaki meraklarını gidermeye çalışacağız.

 1. iOS 8 ile birlikte gelen en büyük yeniliklerden birisi Health uygulaması. Adından da anlaşılacağı üzere bir sağlık uygulaması olan HealthKit, kullanıcıların kişisel sağlık ve egzersiz verilerini daha iyi biçimde takip etmeleri için tasarlandı.
 2. iOS 8 ile birlikte artık yukarıdaki bildirim ekranından mesaj cevaplayabilecek, e-posta atabilecek, Facebook ya da Twitter gönderilerinize yorumlar atabileceksiniz.
 3. iOS 8’de artık ‘home’ tuşuna iki kere bastığınızda açılacak olan çoklu görev penceresinde çok iletişimde olduğunuz kişiler de gösterilecek. Böylelikle bu kişilere çok daha rahat ulaşabileceksiniz.
 4. ‘QuickType’ isimli klavye ise sizlerin hızlı mesaj yazabilmeniz için geliştirildi. SwiftKey ile benzer özelliklerde olan QuickType, cümle bağlamından ve kullanıcının geçmiş alışkanlıklarından hareketle yazılacak bir sonraki kelime için tahminde bulunabiliyor.
 5. Bu yeni özellikle artık bir ailenin 6 üyesi iTunes üzerinden satın aldıklarını cihazlar arasında paylaşabilecek.
 6. iOS 8’le artık grup mesajlaşma yapabilirsiniz. Fotoğrafları ve videoları kolayca grupta paylaşabilirsiniz.
 7. iOS 8’de Spotlight da güncellendi. Artık sadece cihazda yüklü olan uygulamalarda değil, cihazda olmayan uygulamalarda da arama yapılabilecek. Filmler, haberler, şarkılar da arama sonuçlarında gösterilebiliyor.
 8. Siri de iOS 8’le güzel bir güncelleme alıyor. Siri artık her an sesimizi duymaya hazır. Ona belirlenen birkaç anahtar kelimeyi söylediğimizde hemen arama moduna geçebiliyor. Ayrıca Siri’ye Shazam şarkı bulma özelliği ve 22 dil desteği geldi.
 9. iOS 8’le fotoğraflar farklı bir boyuta taşınıyor. Bulutla senkronize olabilen fotoğraflar bölümü, akıllı düzenleme modu ile düzenlenebiliyor ve tüm fotoğraflar iCloud’da saklanabiliyor. iCloud’da 5GB alan ücretsizken, 20GB 0.99 dolar ve 1TB ise 3.99 dolar.
 10. Dropbox benzeri bir dosya sistemi olan iCloud Drive ile dokümanlarınızı bulutta rahatlıkla depolayabileceksiniz. Sonrasında ise bu depoladığınız dökümanlarınıza diğer Apple cihazlarınızdan da ulaşabileceksiniz. Uygulama Windows ile de eşzamanlanabiliyor.
 11. iOS 8 ile Mail yazma sırasında diğer e-posta içeriklerine erişim imkanının yanısıra kilit ekranında farklı seçimler yapılabiliyor
 12. Apple animasyon anlamında iOS 7’nin orijinal sürümünde birçok şikayet aldı. iOS 7.1 ile bunu gidermeye çalışan Apple, iOS 8 ile bu sorunu tamamen çözmüş. Tasarımsal anlamda ise iOS 8’de iOS 7’den çok küçük farklılıklar yer alıyor.
 13. iOS ‘Harita’ servisi her zaman sıkıntılı olmuştur. Apple iOS 8 ile Harita servisinin daha stabil çalıştığını söylüyor. Ayrıca Çin’deki kullanıcılar için, Apple Maps ciddi iyileştirmeciler almış.

iPhone 5S iPhone 5 iPhone 5C iPhone 4S iPad  İOS 8 Beta Güncellemesi indir

iPhone:
iPhone 5s (Model A1453, A1533)  – LINK
iPhone 5s (Model A1457, A1518, A1528, A1530) – LINK
iPhone 5c (Model A1456, A1532) – LINK
iPhone 5c (Model A1507, A1516, A1526, A1529) – LINK
iPhone 5 (Model A1428) – LINK
iPhone 5 (Model A1429) – LINK
iPhone 4s  – LINK

iPod Touch 5G – LINK 

iPad:
Tüm Modelleri için

Not*: Linkler  evad3rs. net sitesinden alınmıştır.

iPhone  iPad  İOS 8 Beta Güncellemesi Yenilikleri

Evet yukarıda özellikleri verilen iPhone iOS 8 sürüm Güncellemesinin yeniliklerini anlatmaya çalıştık. Takipçilerimizin ios 8 ne zaman çıkacak, güncellenecek, sorularına cevap bulmaya çalıştık. Yazımızın başlığında belirttiğimiz gibi bugün itibari ile kullanıcılar beta sürümünü kullanmaya başlayacaklar.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir