Kaydedildi Güvenliği WPA2 ile Sağlanıyor Sorunu

Kaydedildi Güvenliği WPA2 ile Sağlanıyor Sorunu,Cep Telefonu,Bilgisayar,Android,iPhone,Wifi,Kablosuz Bağlantı Yapılamama Sorunu,Çözüm Adımları,Nedeni

Cep Telefonu ve Mobil Cihazlarda Kablosuz Bağlantı Sorununda Çözüm Adımları

Alınan hataların genel nedeni modem ile bağlantı yapılanan cihaz ayarları,şifreleme tipi ya da frekans uyumsuzluğundan kaynaklıdır. Aşağıdaki adımlar tüm marka model cep telefonu ve modemler için geçerli ayarlardır.

Modem arayüzüne giriş yapıp bazı ayarları değiştirmemiz gerekiyor arayüze bazı modemlerde 192.168.1.1 ya da 192.168.2.1 olarak giriş sağlanır. Modem kullanıcı adı admin şifre ise genelde admin,ttnet,ttgalaksi,1234,12345 ya da superonline olarak belirlenmiştir.

Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra kablosuz ya da wlan yazan bölüme giriş yapıp şifreleme tipini WPA-PSK yapıp kayıt ediniz. Son adım olarak güvenlik wlan bölümünde kanal ayarları seçeneğini bulup temel ya da gelişmiş seçeneklerinde olabilir kanal ayarını 6 ya da 11 yapmanız yeterli eğer durum devam ederse modeminizde kaydet ve yeniden başlat yapabilirsiniz bu bölüm bakım başlığında olabilir. Adımları doğru bir şekilde yaptıysanız kablosuz bağlantı sorununuz çözülmüş olacak eğer hala aynı uyarıyı alıyorsanız cep telefonu,bilgisayar ve modeminizi kapatıp açınız.

Kaydedildi Güvenliği WPA2 ile Sağlanıyor Sorunu Nedeni Çözüm Adımları
Kaydedildi Güvenliği WPA2 ile Sağlanıyor Sorunu Nedeni Çözüm Adımları

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir