LG G3 Kendi Kendine Kapanma Sorunu Çözüm

LG G3 Kendi Kendine Kapanma Sorunu Çözüm LG G3 kendi kendine kapanıp açılıyor, LG G3 kapanıp yeniden açılıyor bu sorunların çözümünü bu makalemizde paylaşacağız.

Android tabanlı bir işletim sisteme sahip olan ve LG firmasının amiral gemisi konumunda bulunan G serisinin 3. seri olarak ürettiği model ile ilgili karşılaşılan sorunlardan biri olan telefonun her hangi bir sebep olmadan kendi kendine kapanıp açılmasının çözüm yollarını paylaşacağız. Bu karşılaşılan sorun geniş olarak ve başlıklar şeklinde aşağıdaki gibi ilk önce problemin kendisini ardından da çözüm yolunu yayınlayalım;

LG G3 Kendi Kendine Kapanma Sorunu Çözüm

LG G3 Kendi Kendine Kapanma Sorunu Çözüm

LG G3 Kendi Kendine Kapanma Problem: Bütün LG G3 modellerinde olmamakla beraber bazı LG G3 modellerinde (ama azımsanmayacak kadar da olmayan) cihazın her hangi bir durum olmadan kendi kendi kapanması bu işlemin ardından bazı modellerde sadece açma/kapama tuşuna basarak açılabildiği gibi bazılarında ise LG G3 telefonun ancak bataryasını çıkararak açılması sağlanabilmektedir. LG G3 son kullanıcıları böyle bir problemle karşılaştıklarını forumlarda paylaşmışlardır.

LG G3 Kendi Kendine Kapanma Çözümü: Yukarıdaki başlık altında sorunu genişçe açıkladıktan sonra şimdide çözümünü anlatalım. Kendi kendine kapanma sorununa 2 ayrı çözüm sunacağız. İlk çözümü kendiniz yapabilirsiniz.

  • LG G3 telefonunuzun fabrika ayarlarına döndürmek. Yani bütün ayarlarını sıfırlamanız bu sorunu ortadan kaldırabilir. Bu söylediğimiz işlemi gerçekleştirmeden önce telefonunuzda bulunan bütün verilerinizin yedeğini alınız. Çünkü bu işlemin ardından telefonunuzda herhangi bir veri kalmayacaktır. Telefonunuzun yedeğini aldıktan sonra Sistem Ayarları >> Genel >> Yedekle & sıfırla >> Fabrika verilerine sıfırla >> Telefonu sıfırla adımlarını takip ederek LG G3 modelinizi fabrika ayarlarına çeviriniz.
  • İkinci çözüm olarak ise yukarıdaki fabrika ayarlarına çevirme probleminize çözüm üretmedi ise sorununuz yazılımsal olarak çözüme kavuşmayabilir. Telefonunuzda donanım sorunu olabilir. Cihazınızın pilinde veya başka bir komponentte üretimden kaynaklı teknik bir sorun bulunabilir. Bu sorunu çözme için ise en yakın yetkili servise başvurmanız gerekmektedir.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir