LG G3 Telefonum Yavaş Şarj Oluyor Çözüm

LG G3 Telefonum Yavaş Şarj Oluyor Çözüm, LG G3 bataryası çok yavaş doluyor, LG G3 pil çok yavaş şarj oluyor, nasıl çözülür

LG firmasının piyasaya sürdüğü ve rakipleri ile rekabete girdiği G serisinin 3 modelinde kullanıcıların karşılaştığı bataryanın veya pilin yavaş şarj etmesi veya dolması hakkında bilgi paylaşacağız. İlk önce sorunumuzu geniş bir şekilde açıklayalım.

LG G3 Telefonum Yavaş Şarj Oluyor Çözüm

LG G3 Telefonum Yavaş Şarj Oluyor Çözüm

LG G3 telefonum yavaş şarj oluyor Problem: Son kullanıcılar forumlarda paylaştıkları bilgilerden hepsinde olmamakla beraber bazı LG G3 modelleri çok yavaş şarj olduğu konuşulmaktadır. Hatta telefon tam olarak dolması 8 saat gibi bir süre aldığı yazılmaktadır. Peki bu normal midir ? Tabi ki değildir. 8 saat LG G3 modeli için çok uzun bir süredir. Peki bunu nasıl çözeceğiz. Soruna ait çözümü aşağıdaki başlığımızda bulabilirsiniz. Bazı G3 kullanıcıları telefonlarının çok yavaş şarj olduğunu bildirmektedirler. Bazen tam şarj olması 8 saate kadar sürmektedir. Bu normal değildir.

LG G3 telefonum yavaş şarj oluyor Çözüm: Evet arkadaşlar yukarıdaki karşılaştığınız sorunu nasıl çözebileceğinizi paylaşalım. Bunun için iki ayrı önerimiz olacaktır. Bunlardan birincisi; İlk önce LG G3 modelini şarj ettiğiniz kablo kontrolü yapınız. Ardından kullandığınız kablonun ve şarj donanımının orjinal olup olmadığını kontrol ediniz. Çünkü orjinal şarj donanımını kullanmadığınızda yavaş şarj olması durumu ile karşılaşabilirsiniz. Ayarıca son olarak orjinal şarj aletine yan sanayi üretimi yapılan bir USB kablo taktığınızda da aynı sorun ile karşılaşabilirsiniz. Yani sonuç olarak hem şarj cihazınız hem USB kablonuz orjinal olmalıdır. İkincisi olarak ise eğer orjinal şarj aletiniz ve USB kablonuz olduğu halde yine yavaş şarj olması durumunda ne yapmalıyız. Böyle bir durum ile karşılaştığımızda ise yapmamız gereken USB kablonunuzun ve şarj aletinizin sağlam olup olamadığını kontrol ediniz. Genelde aynı teknolojiye sahip diğer telefon modellerinin şarj aletlerini alarak deneme yapabilirsiniz. Eğer şarjınızda herhangi bir problem görünmüyorsa yeni bir orjinal kablo almanız gerekmektedir.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir