Nokia sonunda Android dedi

Nokia sonunda Android dedi; Nokia eski parlak günlerine dönmek için gün saymaya başladı. Eski zamanlarda 🙂 tuşlu telefon sektörünün lideri olan nokia akıllı telefonların çıkması ile bu popülitesini yitirmeye başladı. Değişen teknoloji karşısında daha fazla erimemek için firma akıllı telefon sektöründe android işletim sistemi ile yoluna devam etme kararı aldı.

Nokia sonunda Android dedi

Nokia CEO’su Stephen Elop, kısa süre önce Nokia’nın ilk Androidli telefonunu tanıttı:  Nokia X. yukarıdaki başlıktan da anlayacağınız üzere artık androidli telefon karşınızda.

Nokia sonunda Android dedi

 Nokia’nın Androidli telefon serisinin adı Nokia X olacak, Barselona’da şirket Nokia X, X+ ve XL isimlerinde üç farklı modelini tanıttı. Ancak Nokia’nın Androidli telefonları tam olarak bildiğimiz Androidlerden değil. Nokia açık kaynaklı Android‘i alarak Nokia X ismini verdiği yeni bir işletim sistemi ortaya çıkarmış.

Android 4.1 üzerine kurulmuş olan işletim sistemi Nokia’nın Asha ve Windows Phone OS’teki arayüzlerini hatırlatan bir görünüme sahip. Diğer Nokia modellerindeki flat tasarıma sahip olan Nokia X serisine tabii ki Android uygulamaları yüklenebiliyor.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir