Pc Sorunlarına Kalıcı Çözümler (1)

Pc Sorunlarına Kalıcı Çözümler makalemize başlıyoruz. Bilgisayarımızda iş yaparken kullandığımız PC’nin yavaşlaması veya tıkladığımızda açılmayan bir belgenin on anki ruh hali hiç birimizin istemediği bir haldir. İşte bu durumlar için bir sorun ve çözüm serileri başlatacağız. Umarım bir çoğunuzun sorunlarını çözer 🙂 İlk önce  Bilgisayarımızın açılış problemleri ile başlayacağız.

Pc Sorunlarına Kalıcı Çözümler Bilgisayarım açılmıyor ne yapmalıyım ?

Pc Sorunlarına Kalıcı Çözümler

Bilgisayar kasasının ön yüzündeki açma kapama şalterini kullandınız, ancak PC’den herhangi bir ses gelmiyor. Bu durum, elektriklendirme ile ilgili problemlere işaret eder ve çok sayıda nedeni akla getirir.

  • Çözüm 1: Kasanın arka bölümündeki güç kablosu yerinden çıkmış olabilir. Bu kablonun doğru takıldığından emin olun. Bilgisayarın yerini değiştirdiyseniz güç kablosunun tamamen yerinden çıkması ihtimali var.
  • Çözüm 2: Ana güç kaynağı kapatılmış olabilir. Güç kablosunun, kasanın güç kaynağına bağlandığı noktada ana güç şalteri bulunur. Şalter “0” a işaret ediyorsa akım tamamen kesiktir. Şalterin hangi konumda durduğunu kontrol edin ve gerekirse “1” e getirin.
  • Çözüm 3: Üzerinde kendi şalterini barındıran bir priz kullanıyorsanız bu ikinci şalteri kapatmış da olabilirsiniz. Sistem, elektriği prizden temin etmesi gerektiğinden başlatılamıyor olabilir.
  • Çözüm 4: Bilgisayarınız açıldıktan sonra windows 10 veya windows 7 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda yaşanan siyah ekran çıkıyor hatası çok büyük bir ihtimalle ram’dan kaynaklanmaktadır. Bu sorunu şuan yaşayan bir kişi olarak söylüyorum 🙂 Sorunlu ram bilgisayardan çıkarılınca bilgisayar açılıyor ve siyak ekran hatası vermemektedir.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir