Poedit Programı ile WordPress Çeviri

Poedit Programı ile WordPress Çeviri

Poedit Programı ile WordPress Çeviri nasıl yapılır, İngilizce wordpress temaları tükçe diline nasıl çevrilir. Poedit nedir nasıl kullanılır,  Poedit ile wodpress temaları türkçeye çevirme sorularınızın cevabı bu haberimizde…

Website tasımı artık çok yaygın olduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı etrafımızda bu işlerle uğraşan kişilerin sayılarının arttığını söyleyebiliriz. Websitesi oluşturmanın en önemli özelliği iyi bir çalışan sistem wordpress gibi ayrıca güzel bir temadır. Ne yazık ki Türk tasarımcılar tarafından güzel websitesi temaları yapılsa da geneli yabancı kişiler tarafından yapılmaktadır. Bundan dolayı yabancı bir dilde olan temayı türkçeye çevirmeniz icab etmektedir. İşte bu haberimizin amacıda bu sorunu nasıl çözebileceğini anlatmaktır.

Poedit Programı ile WordPress Çeviri

Poedit Programı ile WordPress Çeviri İngilizce Wordpres Teması

Yeni  WordPress  sitenizi oluştururken en büyük sıkıntı Tema bulmaktır. Hoşumuza giden temalar genellikle yabancı içeriklidir. buda bizim için büyük bir sıkıntıdır.  Artık bu durumun bir çözümü bulunmaktadır. Poedit programını kullanarak artık temalarınızı  istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Kullanımı çok kolay programda Dosya sekmesinin altında buluna Açın bölümüne tıklayarak çıkan bölüme var olan dil dosyasını (*.po uzantılıdır) ekleyerek gerekli tercümeleri yapabiliriz.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir