Samsung Galaxy On Nxt format atma sıfırlama

Galaxy On Nxt format atma sıfırlama

Galaxy On Nxt format atma sıfırlama işlemleri hakkında geniş bilgiler bu haberimizde yer alacaktır. Ayrıca herkesin anlayacağı türden Galaxy On Nxt format atma videoları nıda paylaşacağız.  Galaxy On Nxt telefonunuzda kasma sorunları yaşamaya başladığınızda yapmanız gereken telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürme dir. Bu işlemi yaptığınızda artık telefonunuzda bulunan bütün uygulama artıkları silinecektir. Galaxy On Nxt reset atma işleminden sonra rahatlıkla eski hızınızda telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Galaxy On Nxt format atma sıfırlama ayarlardan fabrika ayarlarına sıfırlama

Galaxy On Nxt modeli telefonlarda bir kaç yöntem ile format atma işlemi yapabilirsiniz. İlk olarak telefonunuzun üzerinden herhangi bir tuş olmadan yapabileceğiniz reset atmayı anlatmaya çalışacağız. Fabrika ayarlarına sıfırlama yaparken unutmamanız gereken bir kaç durum bulunmaktadır. İlk olarak var olan herşeyiniz silinecektir. Diğeri ise Galaxy On Nxt format atma işleminde şarj doluluk oranınız önemlidir. Muhakkak %50 şarj düzeyiniz olması gereklidir.

Menü kısmı – Ayarla bölümü – yedekle ve sıfırla yazısı – fabrika ayarlarına sıfırlatelefonu sıfırla – son adım herşeyi sil aşaması

Galaxy On Nxt format atma sıfırlama

Galaxy On Nxt format atma sıfırlama tuşlar ile fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki işlemler ardından yeni bir format atma yöntemini paylaşacağız. Eğer telefonunuz donma ve kasma işlemleri yoğun olarak bulunuyorsa  Galaxy On Nxt modeli telefonunuz reset atma işlemi yapılmadan açılmıyorsa birazdan anlatacağımız işlemlerle fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz.

  • İlk defa yapacaklar için bu adımları sırası ile ve kolay anlaşılır şekilde anlatacağız. Telefonunuzu power tuşuna basarak kapatınız.
  • Ardından ses açma ve kapama tuşlarının olduğu yerden sadece ses açma tuşu ve güç tuşu ve anasayfa tuşlarına birlikte basınız.
  • Karşınıza samsung firmasına ait logo çıkacaktır.
  • Daha sonra wipe data/factory reset yazısını seçiniz.
  • Yukarıdaki işlemin ardından nolar içerisinden orta kısımda bulunan Yes seçeneğini seçiniz.
  • Ardındnan Reboot System Now yazısını seçerek fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini tamamlayınız.

Yukarıdaki işlemleri sonucunda Galaxy On Nxt telefon modeline format atma işlemini tamamladığınızdan dolayı tekrar açılış yaptığınızda ilk kurulum yarlarını yapmanız gerekmektedir. Telefon sizlere zaten kurulumda yönlendirecektir. Takıldığınız herhangi bir aşama olduğunda ise yorum kısmından yazdığınızda teknik bölümdeki arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir