Samsung Galaxy S4, Galaxy S5 Wifi Sorunu

Samsung Galaxy S4, Galaxy S5 Wifi Sorunu

Samsung‘un akıllı telefon sektöründe amiral gemisi olan galaxy serisinin şuan son telefonları olan S4 ve S5 ‘de  wifi bağlantı veya bağlandıktan sonra kopma sorunu yaşanmaktadır. Bu sorundan kurtulmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

1.  Samsung Galaxy S4, Galaxy S5 Wifi bağlantısını başka modemlerde yapabiliyorsunuz ama kendi modeminizde yada tam tersi’ de olabilir yapamıyorsanız ?

  • Kablosuz bağlantı sorunu olan modemin arayüzüne giriş yapıp (içerisine)kablosuz ayarlardan kanal 6 yad11 olacak şekilde ayarlayınız
  • şifreleme tipi wpa psk olarak değiştiriyorsunuz eğer olmazsa wep olarak ayarlayınız (wep olursa her şifreyi kabul etmez alfabede f ye kadar karakteri seçebiliyorsunuz örnek A1B1C1D1E1 yada 9876543210)
  • Son işlem modem güvenlik duvarını devre dışı bırakmanız gerekiyor.

wifi1

2.  Galaxy S4, Galaxy S5 Wifi bağlantısını denediğinizde bağlanıyor bağlantı sağlanamadı yada bağlantı sonlandırıldı uyarısı varsa?

  • Yukarıdaki nedenler yada girmiş olduğunuz şifre yanlış olabileceği anlamınada gelebilir modem arayüzünden şifrenizi kontrol ediniz
  • Eğer şifreyi siz belirlemedi iseniz modem altında ürün anahtarı yada ürün parolası diye bir yazı bulabilirsiniz.

wifi2

3.  Galaxy telefonunuzda herhangi bir donanım sorunu yoksa aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

  • Ayarlar > Bağlantılar > Wifi > Gelişmiş’e dokunup “Uykudayken Wifi‘ yi açık tut” seçeneğini ” Daima ” olarak ayarlıyorsunuz.
  • Telefon etme kısmından *#0011# yazın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Buradan menü butonuna tıklayarak Wifi’ yi açın ve ” Wifi power save mode ” kısmı açıksa kapalıya getiriniz.

Samsung-Galaxy-S4-Wifi-Bağlantı-Sorunu-2

4.  Kablosuz bağlantınız var ama internet’ e dolaşamıyorsanız sayfa görüntülenmiyor hatası varsa ?

  • Samsung Android cihazınızdan yada modem arayüzünden ” DNS ” tanımlaması yapabilirsiniz. Örnek DNS: 8.8.8.8 – 8.8.4.4

wifi3

Author: zaman teknoloji

2 thoughts on “Samsung Galaxy S4, Galaxy S5 Wifi Sorunu

  1. Samsung S5 aldıktan sonra hesaplarını kurmaya rağmen sürekli oturum açma hatası verip Şifremi gitmemi istiyor girince problem çözülüyor ancak bu durum günde 7_8 kez olunca can sıkıyor. Problemi nasıl giderebiliri m.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir