Samsung Galaxy S6 ve Edge SMS Numara Engelleme

Samsung Galaxy S6 ve Edge SMS Numara Engelleme

Samsung Galaxy S6 ve Edge telefonlarda gelen aramalar nasıl engellenir, Rahatsız eden çağrılar kısıtlama, istemediğiniz numaraları engelleme nasıl yapılır, google play store numara engelleme uygulaması APK indir

Samsung markasının amiral gemisi olan galaxy serisi telefonlarda karşılaşılan ve merak edilen sorunların cevaplarını vermeye devem ediyoruz. Samsung Galaxy S6 ve Edge akıllı telefonunuzda istemediğiniz numaraları engellemeyi, sizi rahatsız eden çağrıların kısıtlama işlemi, engellemeyi nasıl yapacağımızı anlatacağız. Çağrılarınızı aramalarınız engellemek için 2 ayrı yöntemi uygulayabilirsiniz.

android-numara-engelleme

Yöntem 1:

Google Store Play android markette yer alan uygulamalar da yazılımlar da bulunan Numara Engelleme uygulamasını indirebilirsiniz. Sizin adınıza biz arayalım 🙂 bu linke tıkladığınızda Google Play Store numara engelleme arama sonuç sayfasına ulaşabilirsiniz.

Yöntem 2:

Uygulama yüklemeden de numara çağrı engelleme yapabilirsiniz. Samsung Galaxy S6 ve Edge akıllı telefonunun android sisteminde yer alan aşağıdaki adımları takip ederek de yapabilirsiniz. Yalnız bu tek bir yerden yapılmamaktadır, numara reddetme, numara engelleme, numara çağrı kısıtlama olarak üç ayrı yöntem ile yapılmaktadır.

1- Ayarlar ->>Cihazım->>Arama->>Arama Reddetme->>Otomatik Reddetme Modu->>Otomatik Reddetme Numaraları->>Otomatik Reddedilecekler Listesi->>Oluştur->>Eşleşme Kriterleri->>içerir->>Son adım olarak engellemek istediğiniz numarayı giriniz.

Yukarıda aramaları otomatik olarak reddetmeyi anlattık şimdi ise numara engelleme işlemini anlatacağız.

2-Telefon->>Menü->>Ayarlar->>Arama->>Ek Ayarlar->>Mevcut ayarlar->> “Ayarlar Okunuyor” yazısı karşınıza çıkacaktır ->>Arama Engelleme->>Sesli Arama->> “Ayarlar Okunuyor” yazısı karşınıza çıkacaktır->> Engellemek istediğiniz aramaları seçiniz ve ayrıca engelleme şifresi de koyabilirsiniz.

Şimdi ise son olarak Samsung Galaxy Note 4 cihazında bulunan Engelleme Modu hakkında bilgi vereceğiz.

3-Telefon->>Menü–>>Ayarlar->>Engelleme Modu (Aktif Ediniz)->>Engellemek istediğiniz aramayı seçiniz.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir