Samsung Smart TV Kanal Ayarlama Nasıl Yapılır

Samsung Smart TV Kanal Ayarlama Nasıl Yapılır

Samsung Smart TV Kanal Ayarlama, Turksat 4A kanal listesi ekleme, Samsung Smart TV Kanal Ekleme, Turksat HD kanal tarama, Turksat 4A Manuel Kanal Arama, Smart TV Otomatik Frekans Kanal Arama Nasıl Yapılır ?

Samsung Smart TV’ler artık evlerimizde yerini almaktadır. Smart Tv kullanan takipçilerimiz için bu makalemizde kanal tarama işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatacağız. Turksat 4A otomatik frekans ayarlamak için hangi frekans değerlerine ihtiyaç duyduğunuzu bu makalemizde bulabilirsiniz.

Samsung Smart TV Kanal Ayarlama Turksat 4A Tarama

Samsung Smart TV Kanal Ayarlama Nasıl Yapılır

Türkiye’de 18 Eylül’den itibaren Türksat A4 uydusu devreye girdi. Ülkemizde yayın yapan bütün kanallar bugün itibari ile bu uyduda yerini aldılar. Smart TV kullanan takipçilerimizin de bu yeni uydu ayarlarının nasıl yapılacağını anlatacağız. Bu makalemizde Samsung Smart Tv “F” serilerinde kanal taraması için aşağıdaki adımları takip ediniz. Bu tarama işlemini iki farklı yöntem ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemler bütün kanalların taramasının yapılması diğeri ise istediğiniz herhangi bir kanalın taramasının yapılmasıdır.

Birinci Yöntem: Bu yöntem içerisinde Samsung Smart Tv’lerde bütün kanalların tarama işleminin nasıl yapılacağını göstereceğiz. İlk kurulum sırasında Samsung servis görevlisi tarafından kanallar Smart TV’nize yüklenmektedir. Fakat tarih itibari ile eski olduğu için yeni güncel kanallar bazen bu listede yer almamaktadır. Bundan dolayı tekrardan tarama yapılması gerekmektedir. Bütün kanal taraması için aşağıdaki adımları takip ediniz; Akıllı Smart Tv kumandasından Menü > Yayın > Otomatik Ayarlama > Otomatik Ayarlama kısmına giriniz. Bu işlem sonucunda daha önce var olan kanallar silinecektir. Yaptığınız ayar listesini tekrardan oluşturmanız gerekmektedir.

İkinci Yöntem: Bu yöntemde ise diğeri gibi bütün tarama yerine sadece istediğiniz kanal ekleme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Yine Samsung Smart TV kanal ekleme için kumandanızdan menü tuşlayınız. Takip edeceğiniz adımlar: Menü > Yayın > Kanal Ayarları (Listenin altında) > Manuel Ayarlama > (Hotbird yada Türksat) Tara > Ara

Bu işlemlerin ardından Samsung Smart TV’ler de yapabileceğiniz kanal taşıma, kanal silme işlemlerini anlatacağız.

Kanal Taşıma; Menü > Yayın > Kanalı Düzenle > Kumandadan A tuşuna bas > Kanalı yeni yerine taşı ve Enter

Kanal Silme; Menü > Yayın > Kanalı Düzenle > Kumandadan enter tuşuna bas > Kumandadan C tuşuna bas ve Evet deyiniz.

Türksat 4A otomatik arama frekansı bilgileri ;

Frekans : 11844 MHz
Polarizasyon : Dikey – V – (Vertical)
Sembol oranı (Symbol Rate) : 2222 Ksymb FEC: 3/4
Frekans : 11747 MHz
Polarizasyon : Yatay -H – (Horizontal)
Sembol oranı (Symbol Rate) : 27500 Ksymb FEC: 5/6

Ayrıca Smart Tv kanal arama yapmadan USB ile Smart TV’lerinize kanal yüklemesi yapabilmek için Samsung Smart Tv Kanal Listesi 2016 yazımıza bir göz atınız.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir