Samsung Smart TV Kanal Ekleme 50HU6900

Samsung Smart TV Kanal Ekleme 50HU6900
Samsung Smart TV kanal ekleme işlemleri bazen kullanıcıları uğraştırabilmektedir. Bundan dolayı Samsung Smart TV kanal eklemeyi veya diğer bir adıyla Turksat 4A uydu taramasının nasıl yapılacağını resimli olarak anlatmaya çalışacağız

Samsung Smart TV Kanal Ekleme

Smart TV’ler neredeyse artık her evde yer almaya başladı. Bu kadar yaygın kullanılan teknoloji ile ilgili sorunların yer aldığı bir çok site bulunmaktadır. Bizde zamanteknoloji olarak Smart TV kullanıcılarına elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Eski tüplü televizyonlar neredeyse tarih oldu diyebiliriz. Ayrıca Smart TV teknolojisi de kendini yenileyerek yoluna devam etmektedir. İlk olarak plazma ve lcd çıktı. Ardından LED TVler geldi. Son olarka ise şuan 17.000 gibi rakamlarda satılsa da OLED TVler çıktı. Kısacası devamlı gelişen ve pahalı bir teknolojik ürün olan Samsung Smart TV’lerde kanal eklemenin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

Samsung Smart Tvlere otomatik tarama yapabildiğiniz gibi manuel kanal eklemede yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Smart TVlerde genellikle ayar işlemleri kumanda üzerinden yapılmaktadır. Samsung Smart TV’nize kanal eklemek için ilk olarak kumanda da bulunan menü tuşuna basınız. Karşınıza  aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda yer alan Yayın bölümüne giriş yapınız.
Samsung Smart TV Kanal Ekleme
Yukarıdaki işlemin ardından karşınıza aşağıdaki ekran çıkacaktır. Buradan da yapmanız gereken Otomatik Ayarlama kısmına girmenizdir. Bu ekrana tıkladığınızda Samsung Smart TV‘lerde otomatik uydu taraması yapmış olacaksınız. Eğer manuel olarak kanal eklemek istiyorsanız aşağıdaki ekran ile devam ediniz.

Yine karşınıza çıkan ekrandan kanal ayarları kısmına girişi yapınız. Aşağıdaki resimde bu bölüm gösterilmiştir.

Kanal ayarları başlığı altında karşınıza seçenekler gelecektir. Bu seçeneklerden Manuel Ayarlama seçeneğine giriş yapınız. bu adımla devam ettiğinizde Samsung Smart TV manuel kanal ekleme yapabilirsiniz.

 

Daha sonra karşınıza gelen ekranda Tara tuşuna kumanda ile basınız.

Gelen bölüm ise Uyduyu Tara olacaktır. Buradan da Transponder” yazısına tıklayınız. Karşınıza çıkan frekansların sonunda yer alan yeni seçeneğine giriş yapınız. Aşağıda yeni seçeneği gösterilmiştir.

Açılan ekranda aramak istediğiniz frekans değerlerini yazarak kaydet tuşuna basınız.

Yukarıdaki adımlardan sonra son adıma ulaşmış oldu. Bu adımda ara dediğinizde Samsung Smart TV manuel kanal ekleme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir