Sony Xperia Z1 ve Z2 telefonlarda internet bağlantı sorunu

Sony Xperia Z1 ve Z2 telefonlarda internet ayarları nasıl yapılır ve  bağlantı sorunu çözümü nasıl olur, kısacası internete bağlanamıyorum ne yapmalıyım.

xperia-Z1-internet

Son dönemde internet bağlantı sorunları en çok karşılaşılan problemlerden biridir. Başımıza gelen ve çözüme ulaştırdığımız bir Sony Xperia internet bağlantı sorununu paylaşacağız. Bu sorun 2. el aldığınız bir Sony Xperia‘nın fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde 3G internet bağlantı ayarlarını nasıl tekrar yükleyebiliriz.

İlk önce arkadaşlar yapmadıysanız fabrika ayarlarınızı sıfırlayınız. Peki Sony xperia fabrika ayarları nasıl sıfırlanır ?,

Ayarlar ->>Yedekle ve sıfırla->>Fabrika verilerine sıfırla->>Telefonu sıfırla->>Her şeyi sil

Yukarıdaki adımların ardından telefonunuzda mobil interneti kullanabilmek için mobil ayarlarımızı yapmamız gereklidir. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Ayarlar->>Veri Kullanımı->>Mobil Veri ikonuna basınız->>Tamam

Ayarlar->>Diğer->>Mobil Şebekeler->>Veri Dolaşımı->> Evet

Yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra karşınıza kullandığınız GSM operatörünün adı ve farklı bir seçenek çıkacaktır. GSM operatörünü seçtiğinizde ve yukarıdaki ayarlarınız etkin olduğunuzda internet 3G ayarlarınız tamamdır. Hat işaretinizin yanında “H” harfini göreceksiniz. Ayrıca ayarlarınızı manuel olarak yapmak isterseniz buraya tıklayınız.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir