Turkcell Süperonline Airties Air 6372 Modem Kurulumu

Turkcell Süperonline Airties Air 6372 Modem Kurulumu

Turkcell Süperonline Airties Air 6372 Modem Kurulumu nasıl yapılır ? Bugünkü makalemizde Turkcell firmasına ait süperonline internet paketlerinde verilen modemlerden biri olan Airties Air 6372 modeminin bağlantı ayarları ve modem kurulumu, arayüzü, modem şifresi değiştirme nasıl yapılır sorusuna resimli olarak cevap vermeye çalışacağız.

Turkcell Süperonline Airties Air 6372 Modem Kurulumu

Süperonline firmasından aldığınız modem kurulumunu iki aşamalı yapacağız. Birinci aşaması donanım olacaktır. Diğer aşaması ise yazılımsal boyutudur. Şimdi ilk aşaması olan donanım kurulumu ile başlayalım;

Donanım Kurulumu;

Yukarıdaki resimde göründüğü gibi eğer ethernet kablosu ile bağlantı yapacaksanız ise sarı bölgedeki yere ethernet kablosunun bir ucunu diğer ucunu ise bilgisayarınızdaki ethernet kısmına takınız.

Daha sonra ise ADSL bağlantısı yazan kısma telefon kablosunu bağlayacaksınız. Tabiki bu bağlantı aşağıdaki resimde olduğu gibi aparattan gelen kablo olacaktır. Modeme gelen telefon kablosunu yine aparatta yer alan MODEM yazısının olduğu yere takacaksınız.

PHONE yazan kısmına ise telefon hattından gelen ve internet hattınızın bağlı olduğu telefon kablosunun bağlantısını yapınız.

Turkcell Süperonline Airties Air 6372 Modem Kurulumu Arayüz

Yukarıdaki donanım bağlantılarının sorunsuz yapılmasından sonra ikinci aşamamız olan yazılım kısmına geçiyoruz. İlk önce bir tarayıcı açınız ardından adres çubuğu bölümüne 192.168.2.1 yazıp enter tuşuna basınız. Aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. Giriş kısmında yer alan yere şifre olarak süperonline yazıp tamam tuşuna basınız.

Giriş yaptıktan sonra Süperonline Airties Air 6372 Modem Kurulumu arayüzü karşınıza gelecektir. Bu ekranda kullandığınız modem bilgilerini göreceksiniz.

Sol tarafta yer alan menü çubuğunda modem internet ayarlarını yapacağınız menü karşınıza gelecektir.

İnternet menüsüne tıkladığınızda sekme açılması ile altında internet ayarları yazan kısma ulaşacaksınız.

İnternet ayarları bölümüne giriş yaptığınızda sayfanın sağ tarafında yer alan “Düzenle” yazısına tıklayınız.

Son kısma geldik. Süperonline Airties Air 6372 Modem Kurulumu son aşamasında ise size firmanız tarafından verilen “kullanıcı adı” ve “Şifre” bilgilerinizi giriş yapınız.

Yukarıdaki bilgileri giriş yaptıktan sonra sayfanın altında yer alan “kaydet” tuşuna basarak bilgilerinizi modemin arayüzüne kaydediniz. Bu işlemin ardından modem ışıkları yanı sönecektir. Daha sonra sorunsuz bir şekilde internetinizi kullanabilirsiniz.

Modem Kurulumu, Modem Kurulumu Arayüzü, nasıl yapılır, superonline airties air 6372 modem şifresi, superonline airties air 6372 modem şifresi değiştirme, turkcell superonline airties air 6372 modem kurulumu

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir